دادستان کل کشور:

نامه رهبری درباره برجام یک منشور و فرمان است/عاشورا رمز تحول حیات جامعه بشری است‌

امام حسين ع ,محرم,عاشورا,تاسوعا,امر به معروف و نهي از منكر,دادستان كل كشور,برجام,تصویب برجام در مجلس,لغو تحریم‌ها علیه ایران,نامه رهبری به رییس‌جمهور درباره برجام

دادستان کل کشور با تاکید بر این‌که «نامه مقام معظم رهبری درباره برجام یک منشور و فرمان است‌» گفت: این فرمان یک معروف برای جامعه محسوب می‌شود و باید اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در سخنان پیش از خطبه خود در نماز جمعه این هفته تهران ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین(ع) یادآور شد: زمانی که ابی‌عبدالله(ع) از مدینه حرکت کردند دو شرط برای همیاری با ایشان اعلام شد. یک شرط این بود که هر کس حاضر می‌شود خون قلبش را بدهد با این کاروان همراهی کند که نتیجه این همکاری لقاءالله است که در نتیجه چهره‌های انتخاب شده الهی برای همراهی با کاروان عاشورا مشخص شدند.

وی خاطرنشان کرد: تاسوعا در فرهنگ شیعه با نام حضرت اباالفضل(ع) رقم خورده است؛ روز تاسوعا دو اتفاق افتاد که ایشان در آن نقش محوری ایفا کرد. در این روز حضرت ابا عبدالله(ع) محاصره شدند و امام (ع) در این محاصره فرمودند عباس کجاست؟ همچنین نقش بعدی ایشان در آوردن امان‌نامه و داشتن نقشی با بصیرت در این واقعه می‌باشد. همیشه تاکید شده برای امام حسین(ع) و عاشورا گریه کنید. هیچ چیز با ارزش‌تر از گریه کردن برای امام حسین(ع) نیست. عاشورا باید بماند و تمام علما در طول تاریخ تلاش‌شان ماندن عاشورا بوده است.

وی با تاکید بر این‌که «عاشورا رمز تحول حیات انسان و جامعه بشری است‌»، افزود: تمام خیزش‌های در مقابل ظلم در سراسر جهان برگرفته از واقعه عاشورا بوده است. امام حسین(ع) خون خود را داد که بشریت اهل تحول و تدبر شوند؛ چراکه فطرت بیدار امر به معروف و نهی از منکر را می‌پذیرد و با ظلم و ستم و تجاوز ضدیت دارد و در همان زمان بنی امیه بسیار تلاش کرد این فهم را بخشکاند و سوار برجهل نادان‌هایی شود که نهایتا در صفوف مقابل امام حسین(ع) ایستادند.

دادستان کل کشور همچنین با بیان این‌که «دشمنان نمی‌خواهند عاشورا بماند؛ چراکه عاشورا درس ایستادگی و تسلیم نشدن در مقابل دشمنان است» خاطرنشان کرد: شیعه امر به معروف و نهی از منکر را رمز برپایی جامعه‌ای می‌داند که بردین و آیات قرآن بنا شده و اصول آن نماز ‌،ذکات ‌،امر به معروف و نهی از منکر است. جامعه ما نیز بیدار شده از همان خون ابا عبدالله(ع) است و این بیداری‌های اسلامی نیز که در منطقه اتفاق می‌افتد از بین رفتنی نیست.

ادامه دارد...

کد N1000719