خوشرو: صهیونیستها منشا بی ثباتی های منطقه هستند/زمان پایان دادن به اشغالگری فرا رسیده است

غلامعلی خوشرو,سازمان ملل

سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل با بیان اینکه سرچشمه بی ثباتی ها، خشم و نومیدی در خاورمیانه صهیونیست ها هستند، گفت: وقت آن رسیده است که جهان به بی کیفر ماندن جنایات این رژیم و اشغالگری آنها پایان دهد.

به گزارش خبرآنلاین «غلام علی خوشرو» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه در نشست شورای امنیت در خصوص «قربانیان حملات قومی و مذهبی در خاورمیانه» گفت: در این روزها که دنیا بار دیگر شاهد آلام مردم فلسطین و ادامه محرومیت فلسطینیان از حقوق اساسی خود است؛ جنبش عدم تعهد بار دیگر بر موضع همیشگی خود در همبستگی با مردم فلسطین و حمایت از تحقق حقوق مشروع و غیرقابل انکار آنها تاکید می کند.

وی در ادامه هشدار داد که وضعیت در سرزمین های اشغالی بویژه در بیت المقدس شرقی همچنان رو به وخامت است و ابعاد هشدار دهنده ای پیدا کرده است.
وی شرایط موجود را نتیجه مستقیم اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین خواند و به نمایندگی از طرف جنبش عدم تعهد، جهان را به توجه به وضعیت خطرناک در شرق بیت المقدس و حرم الشریف (مسجد الاقصی) فراخواند.
نماینده دائم ایران در سازمان ملل، مسئولیت شرایط جاری را متوجه رژیم اشغالگر قدس و عناصر افراطی وابسته به آن دانست و گفت که از نظر جنبش عدم تعهد، ادامه اشغال غیرقانونی سرزمین فلسطین مانع اصلی رسیدن به صلح در خاورمیانه است.
وی با بیان اینکه شرایط خطرناک موجود در سرزمین های اشغالی فلسطین و شرق بیت المقدس غیرقابل دوام است، تصریح کرد: زمان آن رسیده که شرایط لازم برای حفاظت از مردم آن منطقه در چارچوب قوانین بشردوستانه بین المللی فراهم شود.
خوشرو، بار دیگر شورای امنیت را به پایبندی به مسئولیت ها و تعهدات خود در چارچوب منشور این نهاد بین المللی فراخواند و از اعضای این شورا خواست تا با احترام به این مسئولیت ها، در جهت ترسیم راه حلی صلح آمیز و عادلانه برای بحران فلسطین عمل کنند.
وی افزود: جنبش عدم تعهد بر این اعتقاد است که زمان پایان دادن به اشغالگری های صهیونیست ها و بی کیفر ماندن جنایات این رژیم که سرچشمه بی ثباتی، ناامیدی و خشم در خاورمیانه بوده و تهدیدی علیه صلح جهانی به شمار می رود، فرا رسیده است.
وی همچنین، به نمایندگی از جنبش عدم تعهد، تجاوزهای مکرر و مستمر این رژیم علیه تمامیت ارضی لبنان و ادامه اشغال غیرقانونی بلندی های جولان سوریه را محکوم کرد.

4949

کد N1000702