پاسخ نمایندگی ایران درسازمان ملل به نیویورک تایمز

نمایندگان مجلس ایران از مفاد برجام آگاهند

انرژي هسته‌يي,سازمان ملل متحد,ایران و آمریکا,برجام,تصویب برجام در مجلس,لغو تحریم‌ها علیه ایران,نامه رهبری به رییس‌جمهور درباره برجام

نمایندگی ایران درسازمان ملل مقاله منتشره در روزنامه نیویورک تایمز که در آن ادعا شده بود اکثر نمایندگان مجلس ایران از مفاد برجام و جزئیات مربوط به توافق ایران و ۱+۵ در بی‌خبری بسر می‌برند، بی‌اساس خواند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در پاسخ ارسالی از سوی حمید بابائی کارشناس مطبوعاتی نمایندگی کشورمان که در شماره امروز روزنامه نیویورک تایمزمنتشر شد، آمده است: بر خلاف ادعای نویسندگان مقاله، نمایندگان مجلس ایران متن 150 صفحه‌ای برجام را مطالعه کرده و اعضای تیم مذاکره کننده کشورمان نیز هر زمان که لازم بوده است توضیحات کامل در خصوص جزئیات موضوع را به نمایندگان مجلس ایران ارائه کرده‌اند. علاوه بر این در طول بررسی برجام نه تنها گزارشات، مقالات و تحلیل‌های متعددی در رسانه‌های گروهی ایران منتشر گردید بلکه در محافل علمی، دانشگاهی، رسانه‌های اجتماعی و فضای مجازی کشور نیز گفتمان و مباحثات داغی در این باره وجود داشته است. از سوی دیگر عموم مردم ایران علاقمند به موضوع بوده و آن را دنبال کرده‌اند.

در ادامه پاسخ منتشره آمده است: کافی است گفته شود که در جمهوری اسلامی ایران مذاکرات هسته‌ای همواره مساله‌ایی ملی بوده و رسیدگی به این موضوع فارغ از رویکرد حزبی دنبال شده و از سویی این پرونده گروگان زیاده خواهی‌های طرف ثالثی نیز نبوده است. در نتیجه، هفته گذشته برجام با 161 رای موافق در برابر 59 رای مخالف در مجلس ایران به تصویب رسید و اکنون زمینه اجرای کامل آن فراهم گردیده است.

انتهای پیام

کد N1000669