نماینده بیجار در گفتگو با مهر:

در هیچ کجای دنیا سیاست های آمریکا با رویکرد ایران موافق نیست

سیاسی

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: در هیچ مقطع تاریخی و در هیچ کجای دنیا آمریکا موافق سیاست های جمهوری اسلامی ایران نبوده و همواره دشمنی خود با نظام و ملت ایران نشان داده است.

سید محمد بیاتیان، نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید براینکه مذاکره با آمریکا خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران است گفت: خط مشی و استراتژی نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی توسط امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ترسیم شده است.

وی با اشاذه به اینکه امام خمینی(ره) آمریکا را شیطان بزرگ می دانست و رهبر انقلاب هم مذاکره با آمریکا را ممنوع می دانند افزود: در هیچ مقطع تاریخی و در هیچ کجای دنیا آمریکا موافق سیاست های جمهوری اسلامی ایران نبوده و همواره دشمنی خود با نظام و ملت ایران نشان داده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: نمی توانیم در جایی که دیوار بی اعتمادی نسبت به آمریکا بلند است و دشمن موضع خود را نشان داده پای میز مذاکره بنشینیم؛ حال اینکه در مسئله هسته ای آمریکا نیز در بین کشورهای طرف مقابل جمهوری اسلامی قرار گرفته، با این دولت فقط درباره مسئله هسته ای مذاکره می کنیم همانطور که رهبری هم فرمودند که مذاکره کنندگان فقط درباره مسئله هسته ای مذاکره کنند.

بیاتیان ادامه داد: آمریکا سیاست های خصمانه خود را نسبت به ملت ایران نشان داده است و از نظر ما برای مذاکره قابل اعتماد نیست بنابراین مذاکره با این دولت استکباری ممنوع است.

این نماینده مجلس گفت: دستگاه دیپلماسی و مسئولان اجرایی کشور این هشدار رهبری که مذاکره با آمریکا ممنوع است را به عنوان خط قرمز در نظر داشته باشند.

وی با اشاره به سیاست های دولت آمریکا در منطقه و در قبال سوریه، فلسطین، افغانستان، عراق و یمن گفت: آمریکا از رژیم صهیونیستی تا دندان مسلح حمایت کرده و به دنبال نفوذ فرهنگی در ایران است زیرا در سالهای اخیر چه با واسطه و چه بی واسطه نتوانسته است نفوذ سیاسی و نظامی در جمهوری اسلامی ایران داشته باشد از این رو تلاش می کند تا در فرهنگ ملت ایران نفوذ کند اما طبق فرمایش رهبر انقلاب مذاکره با آمریکا ممنوع و این خط قرمز نظام ماست.

 

 

 

کد N1000500