تحولات عراق؛

حمله به کاروان عزاداران/ تاکید بر لزوم تقویت ائتلاف 4 جانبه

سیاسی

حمله انتحاری به کاروان عزاداران حسینی در شهرستان الطوز واقع در شرق استان صلاح الدین منجر به شهادت ۱ نفر و زخمی شدن ۲۰ نفر دیگر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از السومریه نیوز، یک فرد انتحاری با خودروی بمب گذاری شده، کاروان عزاداران حسینی در مرکز شهرستان الطوز در صلاح الدین را هدف قرار داد که طبق اولین گزارش های رسیده یک نفر در این حمله انتحاری به شهادت رسیده و بیش از ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند.

یک مقام امنیتی که خواست نامش فاش نشود، گفت: نیروهای امنیتی بعد از وقوع انفجار در محل حادثه حضور یافتند و خودروهای امدادی افراد زخمی را به بیمارستان انتقال دادند.

خبر دیگر اینکه «طه عبد الغنی» عضو شورای استان الانبار ضمن انتقاد شدید از عملکرد ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا گفت که این ائتلاف از تروریست های داعش حمایت می کند.

وی از دولت عراق، تقویت ائتلاف چهارجانبه میان عراق، سوریه، ایران و روسیه را خواستار شد.

عبدالغنی با بیان اینکه ائتلاف بین المللی در تعامل با داعش فعال و دقیق عمل نکرده است، افزود: ائتلاف بیش از یکسال است است که فعالیت می کند ولی ما شاهد سقوط مناطق یکی پس از دیگری هستیم.

عضو شورای استانداری الانبار یادآور شد: حملات هوایی روسیه در سوریه ائتلاف بین المللی را مجبور کرده که در اقدامات خود جدیت داشته باشد و دولت عراق نیز باید در به دنبال تقویت ائتلاف چهارجانبه باشد.

 

 

کد N1000466