مرکل در دیدار با نتانیاهو بر راه حل دو کشوری تاکید کرد/تظاهرات علیه سفر نتانیاهو به برلین

صدر اعظم آلمان اظهار داشت: راهکار تشکیل دو کشور بهترین اقدام برای پایان دادن به خشونت است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان تصریح کرد: راهکار تشکیل دو کشور بهترین اقدام برای پایان دادن خشونت میان فلسطین و اسرائیل است.

وی در نشست خبری با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار داشت: از تمامی طرف‌ها می‌خواهیم تا برای پایان دادن به تنش‌ها در خاورمیانه تلاش کنند.

مرکل گفت: ما حمایت خود را از اسرائیل ادامه می‌دهیم و از حق آن برای امنیت و ثبات حمایت می‌کنیم. راهکار تشکیل دو کشور بهترین اقدام برای پایان دادن خشونت میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی است.

مرکل در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: برای راه حل سیاسی در سوریه تلاش می‌کنیم اما این به نظر نمی‌رسد در آنیده نزدیک قابل دسترسی باشد.

از سوی دیگر، نتانیاهو مدعی شد که رژیم صهیونیستی خواهان صلح است و برای برقراری آن تلاش می‌کند!

وی دفاع فلسطینیان از خود علیه اقدامات نیروهای اشغالگر را اقدامی تروریستی دانست و از آلمان به خاطر حمایت مستمر از این رژیم و دفاع از امنیت اسرائیل تشکر کرد.

در همین راستا هواداران جبهه مردمی آزادی بخش فلسطین در آلمان روز گذشته (چهارشنبه) در اعتراض به سفر نتانیاهو به برلین در مقابل ساختمان صدر اعظم آلمان تظاهرات کردند. شرکت کنندگان در این تظاهرات پرچم‌های فلسطین و پلاکاردهایی در دست داشتند که تصاویر احمد سعدات و خالدة جرار روی آن نمایان بود.

هواداران جبهه مردمی تاکید کردند که فعالیت‌های خود را برای حمایت از انتفاضه مردمی و مقابله با صهیونیست‌ها در آلمان ادامه خواهند داد.

انتهای پیام

کد N999976