پوتین:

آمریکا به دنبال فریبکاری در مورد برنامه هسته ای ایران بود

سیاسی

رئیس جمهوری روسیه گفت: آمریکا تلاش می کرد جهانیان را درباره برنامه هسته ای ایران فریب دهد و آن را تهدیدی برای امنیت جهانی معرفی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در سخنرانی خود در نشست جنگ و صلح در سوچی درباره حمله نظامی علیه داعش و پرونده هسته ای ایران حرف زد.

پوتین درباره توافق هسته ای ایران گفت مذاکرات درباره رسیدن به یک نتیجه مورد رضایت همه طرفها بدون مشکل پیش رفت و هیچ مشکلی در میان نبود. وی از آمریکا در بعضی از مراحل توافق هسته ای انتقاد کرد و گفت این کشور بارها در مراحل مختلف سعی کرد موجب انحراف پرونده به مسائل حاشیه ای شود.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا تلاش می کرد جهانیان را درباره برنامه هسته ای ایران فریب دهد و آن را تهدیدی برای امنیت جهانی معرفی کند.

رئیس جمهور روسیه در ادامه سخنانش به بحران سوریه و حضور نظامی این کشور برای مبارزه با تروریست های داعش اشاره کرد. وی گفت هدف تروریست ها پول است و سیاست آمریکا در تقسیم بندی تروریست ها به افراطی و میانه رو، کار اشتباهی است.

به گفته پوتین هدف روسیه در خاک سوریه بازگرداندن ثبات و امنیت به این کشور است و در این میان ارسال سلاح برای گروههای به اصطلاح میانه رو وضعیت را در منطقه پیچیده می کند چون همه این گروهها با یکدیگر متحد هستند.

روسیه چند روز پیش اعلام کرده بود مکالمه سران داعش و گروههای مخالف بشار اسد را شنود کرده که قصد داشتند با یکدیگر متحد شوند.

کد N1000410