یک کشته و چندین زخمی در حمله با شمشیر به مدرسه‌ای در سوئد

در حمله یک مهاجم نقاب‌دار به مدرسه‌ای در غرب سوئد یک معلم کشته و یک معلم و دو دانش‌آموز زخمی شده‌اند. فرد مهاجم نیز بر اثر اصابت گلوله زخمی شده و هم‌اکنون تحت درمان است. درباره انگیزه مهاجم هنوز گزارشی منتشر نشده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،به نقل از خبرگزاری دویچه وله، در حمله یک مهاجم نقاب‌پوش به مدرسه‌ا‌ی در شهر ترولتتان واقع در غرب سوئد، یک معلم مدرسه کشته و یک معلم دیگر زخمی شده است. در این حادثه دو دانش‌آموز ۱۱ و ۱۵ ساله نیز زخمی شده‌اند.

روزنامه‌ی سوئدی‌زبان "داگنس نیهتر" گزارش داد که نیروهای پلیس موفق شده‌اند با شلیک، مهاجم را متوقف کنند. این روزنامه به نقل از سخنگوی پلیس، مهاجم را "مردی نقاب‌دار" توصیف کرده که "وارد مدرسه شده و با شمشیر چند تن را زخمی کرده است".

به گفته سخنگوی بیمارستان شهر ترولتتان، فرد مهاجم بر اثر اصابت گلوله پلیس زخمی شده و هم‌اکنون تحت درمان است. مهاجم فردی20 ساله معرفی شده اما درباره انگیزه او از این حمله گزارشی منتشر نشده است.

به گفته‌ی سخنگوی پلیس، مدرسه‌ای که این اتفاق در آن رخ داده ۴۰۰ دانش‌آموز دارد. در محوطه این مدرسه همچنین یک پیش‌دبستان، کتابخانه و سالن‌های ورزشی نیز واقع شده‌اند. این رخداد در کافه تریای مدرسه به وقوع پیوسته است.

شهر ترولتتان با ۵۰ هزار سکنه در ۷۵ کیلومتری شمال گوتنبرگ قرار دارد.

انتهای پیام

کد N1000322