دیدار کری و نتانیاهو در برلین/کری پایان خشونت‌ها در اراضی اشغالی را خواستار شد

نتانياهو

وزیر خارجه آمریکا در سفرش به برلین با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و با وی درباره خشونت‌ها در کرانه باختری و قدس اشغالی گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، جان کری، وزیر خارجه آمریکا امروز (پنجشنبه) با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در برلین دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار درباره تنش‌های اخیر در کرانه باختری و قدس اشغالی گفتگو کردند.

کری در این دیدار بر لزوم توقف خشونت‌ها میان فلسطین و رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

وی گفت: باید برای پایان دادن به اقدامات تحریک‌آمیز و خشونت‌آمیز و ایجاد راهکاری برای پایان دادن به آنچه در جریان است تلاش کنیم و من مطئنم که در این راه پیروز خواهیم شد.

کری همچنین یکی از اهداف این سفر را تلاش برای از سرگیری مذاکرات صلح خاورمیانه خواند.

بنیامین نتانیاهو نیز در این دیدار با طرح این ادعا که موج خشونت‌ها در اراضی اشغالی نتیجه تحریک‌های مستقیم جنبش حماس و سایر جریان‌های اسلام‌گرا در فلسطین است، گفت: متاسفانه محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین فلسطینی‌ها را برای خشونت تحریک می‌کند و جامعه جهانی نیز باید به عباس توضیح دهد که از "دروغ‌هایش علیه اسرائیل دست بکشد. اسرائیل در تغییر اوضاع در مسجدالاقصی نقشی ندارد و این که فلسطینی‌ها می‌گویند ما می‌خواهیم مسجدالاقصی را ویران کنیم دروغ است.

کری قرار است در سفرش به برلین با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز دیدار کند.

وی از روز چهارشنبه سفرهایش به اروپا و منطقه را آغاز کرده و قرار است به زودی دیداری را با مقامات عربستان و روسیه درباره سوریه در وین برگزار کند.

انتهای پیام

کد N1000285