رئیسی: باید دولت زمینه‌ها و بسترهای فساد را از بین ببرد

سیاسی

دادستان کل کشور بر تعامل قوای سه‌گانه به‌عنوان رمز موفقیت کشور و نظام اسلامی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی شامگاه دیروز در حاشیه عزاداری مردم زنجان در حسینیه اعظم، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رمز توسعه‌یافتگی کشور و ایستادگی در برابر دشمنان، هماهنگی بین همه مسئولان و دست‌اندرکاران و قوای سه‌گانه است.

وی تأکید کرد: امروز آنچه که رهبری معظم انقلاب اسلامی بر آن تأکید دارند و جملگی مردم از مسئولان می‌خواهند، وحدت و انسجام ملی است که رمز موفقیت و سربلندی برای کشور و نظام است تا بتوانیم در مقابل همه دشمنان ایستادگی کنیم.

رئیسی با بیان اینکه ما در رابطه با مفاسد اقتصادی به‌عنوان قوه قضائیه، معتقد به برخورد بدون تبعیض با همه افراد متهم به فساد بوده و خودمان را موظف می‌دانیم که یک برخورد بدون تبعیض با فساد داشته باشیم، تصریح کرد: معتقدیم باید دولت زمینه‌ها و بسترهای فساد را از بین ببرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی ادامه داد: در نظام مالیاتی، نظام پولی و بانکی، نظام اعطای مجوزها در نظام صادرات و واردات نیاز به اصلاح ساختارهایی که فسادزا است داریم و حتما باید اصلاح شود تا ما هر روز شاهد یک پرونده جدید برای دستگاه قضایی نباشیم.

دادستان کل کشور در خصوص فاجعه تلخ منا نیز با اشاره به اینکه امروز قبل از اینکه عربستان به خاطر فاجعه منا در یک دادگاه بین‌المللی محکوم شود، تمام افکار عمومی دنیا سعودی‌ها را محکوم کرده است، خاطرنشان کرد: امروز در دادگاه وجدان بشری، سعودی‌ها به خاطر این کار خباثت‌آمیزی که انجام دادند، محکوم‌اند و اطمینان داریم خون مطهر شهدا اسرار این حادثه را افشا خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N1000029