عراقچی در گفتگوی ویژه خبری:

در اجرای برجام به شروط توجه می‌کنیم تا منافذ نفوذ دشمن بسته شود

سیاسی

معاون وزیر امورخارجه، با اشاره به شروط و الزاماتی که برای اجرای برجام توسط رهبرانقلاب، مجلس در نظر گرفته شده است، گفت:به شروط برجام توجه خواهیم کرد تانقاط ضعف برجام پوشش و جلوی منافذ گرفته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس عراقچی در گفتگوی ویژه خبری با تشکر از رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: رهبر انقلاب اجرای مشروط برجام را تضمین کردند.

وی با بیان اینکه هیچ موضوعی تا بحال به این دقت مورد بررسی قرار نگرفته بود، ادامه داد: در طول سه ماه گذشه خوشحالیم این موضوع  توسط نهادهای مهم کشور و رهبر انقلاب بررسی شد و برجام از تست سه ماه عبور کرد.

معاون وزیر امورخارجه، با اشاره به روند بررسی در مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون اصل ۹۰، کمیسیون امنیت ملی و کمیسیون ویژه برجام مورد بررسی قرار گرفت و تمامی بحث ها از تلویزیون پخش شد و مردم در جریان امور قرار گرفتند و نهایتا مجلس اجازه اجرا داد.

وی تاکید کرد: رهبر انقلاب به عنوان رهبری هوشیار و بیدار و همیشه در صحنه تمام امور را رصد کردند و امروز نیز مصوبه شورای عالی امنیت ملی را تائید کردند. برجام توانست آزمایش سنگین را پشت سر بگذارد و این نشان می دهد به خواسته های اصلی خودمان در برجام رسیده ایم.

عراقچی گفت: اگر برجام نقاط ضعفی دارد برایش شروط و الزاماتی توسط شورای عالی امنیت ملی، مجلس و  رهبر انقلاب در نظر گرفته شد، لذا در اجرای برجام به این الزامات و شروط توجه خواهیم کرد تا نقاط ضعف پوشش داده شود و جلوی منافذ نفوذ دشمن گرفته شود.

وی با بیان اینکه در برجام ترتیباتی برای لغو تحریم ها ایجاد و رعایت شده است، گفت:  در روز یک شنبه وزیران اروپا در قالب سه مصوبه تمام تحریم ها را لغو کرد. بر روی کاغذ قانونش تصویب شد و در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا ثبت شد.

معاون وزیر امور خارجه، همچنین با اشاره به این مطلب که لغو تحریم ها شکل قانونی گرفته و از زمان اجرای تعهدات ایران اجرا می شود، توضیح داد: رئیس جمهور امریکا هم دستور خود را صادر کرده در این زمینه تا اینجا به تعهدات خود عمل کرده است.

وی افزود: نامه ریس جمهور امریکا هم با دستوراتی که صادر کرده شکل قانونی اش ثبت شده و در حال مطاله این دستور هستیم تا مطمین شویم که مطالبات ما درج شده یا خیر.؟