وزیر دفاع در دیدار وزیر انرژی روسیه:

ایران و روسیه باید همکاری‌های سیاسی و دفاعی خود را توسعه دهند

سیاسی

وزیر دفاع با اشاره به شرایط منطقه و جهان، گفت: شرایط کنونی ایجاب می کند که ایران و روسیه متاثر از اراده سیاسی رهبران دو کشور همکاری های خود را در حوزه های سیاسی، اقتصادی و دفاعی توسعه دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در دیدار الکساندروالنتینوویچ نواک وزیر انرژی دولت فدراسیون روسیه و رئیس بخش روسی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور با حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، طرفین ضمن بررسی و تبادل نظر پیرامون راهکارهای بسط و توسعه مناسبات دوجانبه، مبارزه قاطع با تروریسم و اتخاذ هماهنگی و همکاری برای حمایت بیشتر از کشورهای خط مقدم مبارزه با این پدیده شوم را امری ضروری و اجتناب ناپذیر دانستند.

در این دیدار سردار دهقان با اشاره به شرایط منطقه و جهان، گفت: شرایط کنونی ایجاب می کند که ایران و روسیه متاثر از اراده سیاسی رهبران دو کشور همکاری های خود را در حوزه های سیاسی، اقتصادی و دفاعی توسعه دهند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد، گام های موثری که تاکنون در توسعه همکاری های دو کشور برداشته شده، به تحکیم ثبات و امنیت در منطقه منجر گردد.

وزیر انرژی روسیه نیز با ابراز خرسندی از سفر به تهران و دیدار با وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران گفت : بی تردید توسعه روابط اقتصادی تهران – مسکو، زمینه گسترش روابط دفاعی را نیز به طور مطلوب تری فراهم کند.

وی ضمن تقبیح تحریم های ظالمانه غرب و آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد: با توجه به اراده قوی رهبران دو کشور، روابط ایران و روسیه در همه زمینه ها شکوفا و توسعه یابد.