همکاری‌های ایران و روسیه به طور همه جانبه گسترش می‌یابد

وزارت دفاع,روسيه,وزير دفاع,حسين دهقان,ایران و روسیه

در دیدار الکساندروالنتینوویچ نواک وزیر انرژی دولت فدراسیون روسیه و رییس بخش روسی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور با سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، طرفین بر گسترش همکاری‌های همه جانبه میان تهران و مسکو تاکید کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار که در محل وزارت دفاع کشورمان صورت گرفت، طرفین ضمن بررسی و تبادل نظر پیرامون راه کارهای بسط و توسعه مناسبات دوجانبه، مبارزه قاطع با تروریسم و اتخاذ هماهنگی و همکاری برای حمایت بیشتر از کشورهای خط مقدم مبارزه با این پدیده شوم را امری ضروری و اجتناب ناپذیر دانستند.

در این دیدار، سردار دهقان با اشاره به شرایط منطقه و جهان، گفت: شرایط کنونی ایجاب می‌کند که ایران و روسیه متاثر از اراده سیاسی رهبران دو کشور همکاری‌های خود را در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و دفاعی توسعه دهند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد، گام‌های موثری که تاکنون در توسعه همکاری‌های دو کشور برداشته شده، به تحکیم ثبات و امنیت در منطقه منجر شود.

وزیر انرژی روسیه نیز با ابراز خرسندی از سفر به تهران و دیدار با وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، گفت: بی تردید توسعه روابط اقتصادی تهران - مسکو، زمینه گسترش روابط دفاعی را نیز به طور مطلوب‌تری فراهم می‌کند.

وی ضمن تقبیح تحریم‌های ظالمانه غرب و آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد: با توجه به اراده قوی رهبران دو کشور، روابط ایران و روسیه در همه زمینه‌ها شکوفا شود و توسعه یابد.

انتهای پیام

کد N999761