رئیس رژیم صهیونیستی: وضعیت اسرائیل بسیار خطرناک است

تسنیم نوشت: رئیس رژیم صهیونیستی اوضاع امنیتی در سرزمین های اشغالی را بسیار خطرناک توصیف کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از القدس العربی، «روون ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی که همزمان با گسترش انتفاضه سوم مردم فلسطین به چک سفر کرده است، گفت: اوضاع امنیتی در اسرائیل بسیار خطرناک است.

رئیس رژیم صهیونیستی که با تلویزیون چک گفتگو می‌کرد خواستار همکاری بین یهود و اعراب شد و گفت اگر یهود و اعراب نتوانند در قدس با یکدیگر به طور مسالمت‌آمیز زندگی کنند در هیچ جای دیگر نمی‌توانند زندگی کنند.

در حالی که هر روز فلسطینی‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست کشته می‌شوند، ریولین مدعی شد که اسرائیل هرگز علیه اسلام جنگ اعلام نکرد است.

نظامیان صهیونیست و شهرک نشینان این رژیم طی هفته‌های گذشته بارها به مسجدالاقصی یورش بردند و مقدسات مسلمانان را زیر پا گذاشتند.

انتفاضه قدس و خروش مردمی فلسطینیان علیه جنایات رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان صهیونیست از اوایل اکتبر جاری (20 روز پیش) با اجرای عملیات شهادت طلبانه یک نوجوان فلسطینی به نام «مهند شفیق حلبی» (19 ساله) در شهر قدس اشغالی که به هلاکت دو صهیونیست و شهادت این جوان فلسطینی منجر شد، آغاز گشت.

شمار شهدا از آغاز انتفاضه قدس طی 21 روز گذشته تا لحظه مخابره این خبر به 52 نفر رسیده است که در بین آنها 11 نوجوان به چشم می خورد.

4949

کد N999759