تولید و انتقال برق از راکتور شماره 2 سندای پس از 49 ماه وقفه

سیاسی

راکتور شماره دو نیروگاه انرژی هسته‌ای سندای شرکت انرژی الکتریک کیوشو در شهر ساتسوما سندای استان کاگوشیمای ژاپن تولید و انتقال الکتریسته را روز چهارشنبه آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از ژاپن تایمز، این راکتور کار انتقال و تولید انرژی را پس از 49 ماه وقفه از سر گرفت. این راکتور در سپتامبر 2011 برای بازرسی‌های معمول تعطیل شده بود.

کیوشو الکتریک بازدهی این راکتور را تا آخر وقت چهارشنبه به 30 درصد افزایش خواهد داد و اگر مشکلی پیش نیاید در حدود 10 روز به تمام ظرفیت خود دست خواهد یافت.

این شرکت در نظر دارد تا این راکتور را در اواسط نوامبر به عملکرد تجاری برساند این امر پس از انجام بازرسی نهایی و پس از عملکرد تمام ظرفیت این راکتور انجام خواهد شد.

پس از فاجعه هسته‌ای در نیروگاه شماره یک فوکوشیما متعلق به شرکت انرژی الکتریک توکیو به دنبال زلزله و سونامی ماه مارس 2011 این تاسیسات دومین راکتور هسته‌ای بود که تحت استانداردهای ایمنی شدید ژاپن به فعالیت در آمد.

افزایش تولید انرژی در راکتور شماره یک به دلیل مشکلاتی که پس از آغاز به کار مجدد آن در ماه اوت سال جاری به وجود آمد، به تعویق افتاد.

راکتور شماره دو مانند راکتور شماره یک، ظرفیت بازدهی 890 هزار کیلو وات است.

نبوهیکو فیو جیوارا، رییس دفتر نیروگاه سندای در این باره به خبرنگاران گفت:‌ به منظور جلوگیری از رخ دادن دوباره حادثه هسته‌ای ما تلاش‌های زیادی را که تاکنون سابقه نداشته انجام داده‌ایم. ما مراقب عملکردمان خواهیم بود.

انتهای پیام

کد N999711