هاشمی رفسنجانی:مظلومیت توأم با عقلانیت بهترین سلاح برای جذب افکار مردم است

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه ابعاد، اهداف و عمق واقعه عاشورا هنوز به خوبی روشن و عملیاتی نشده است، اظهار داشت: این واقعه تاریخی و تأثیرگذار منشأ هدایت و نورانیت بشر است و همانند نوری است که هرکس بخواهد تا قیامت می‌تواند از آن استفاده کند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مجمع تشخيص مصلحت نظام، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام،پيش  از ظهر امروز در مراسم عزاداری که به مناسبت شهادت اباعبدالله الحسین (ع) با حضور مدیران، کارکنان دفتر و دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، تنی چند از علما و قشرهای مردمی برگزار شد،    با ارائه تحلیلی از شرایط حاکم بر جامعه‌ی اسلامی و به خصوص مسلمانان در دوران بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص)، خاطر نشان کرد: در آن زمان، وظیفه بزرگی به عهده امام زمان آن عصر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) قرار گرفت، چون حاکمان ظالم زمان، ریشه اسلام را هدف قرار داده بودند که خطر جدی برای اسلام که از شرق تا غرب آن زمان گسترش پیدا کرده بود، به حساب می‌آمد.

 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با بیان اینکه عده‌ای سفر امام حسین(ع) را ناموفق می‌پنداشتند و معتقد بودند ایشان به اهداف خود در مبارزه با طاغوت زمان دست پیدا نمی‌کنند، گفت: خیلی ها تصور می‌کردند آن حضرت با سیل خون یزید را از صحنه روزگار حذف خواهد کرد، اما واقعیت این بود که این کار بزرگ تنها با سیل خون عملی نبود و حضرت برنامه سیل اشک را نیز داشتند.
ایشان جهاد حضرت امام حسین(ع) را جنگی نرم دانست و افزود: همیشه و در طول تاریخ، مظلومیت همراه با عقلانیت بهترین راه جذب مردم بوده و این امام بزرگوار این کار را به خوبی انجام داده‌اند. چون مظلومیت بهترین سلاح برای جذب افکار مردم در مقابل ظالم است.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: ظالم هرکس باشد و در هر کجا اگر ظلمش برملا شود، موفق نمی‌شود و در نهایت ظالم به اهدافش نمی رسد و مظلوم اگر درست عمل کند، پیروز می‌شود، چرا که مردم طرفدار حق و نجابت هستند.
ایشان با بیان بخش‌هایی از صحنه‌های روز عاشورا گفت: در آن روز خیمه‌های اباعبدالله حسین(ع) و یارانش را به آتش کشیدند و بچه‌های آن حضرت را آواره و آن چنان قساوتمندانه رفتار کردند، که دل هر کس را به درد آوردند و ظلم ظالمان به حدی رسید که حتی در لشکر کفار ولوله و صدای اعتراض به ظالمان بلند شد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان تأکید کرد: امیدوارم انقلاب اسلامی که در سایه پیام الهی عاشورا شکل گرفت به تمامی اهدافش دست یابد.

2929

کد N999618