وزیر دفاع روسیه:

اجازه گسترش داعش به روسیه و کشورهای متحدآن را نمی‌دهیم

سیاسی

ژنرال «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه با اشاره به مصمم بودن این کشور در ادامه کمک به دولت مشروع سوریه هشدار داد که مسکو اجازه گسترش داعش به سمت روسیه و کشورهای متحد با آن را نمی دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ژنرال «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه امروز اعلام کرد که مسکو اجازه گسترش داعش به سمت روسیه و کشورهای متحد با آن را نمی دهد.

شویگو در این باره گفت: فعالیت های تروریستی افراط گرایانی مانند داعش تحت عنوان به اصطلاح دولت اسلامی افزایش یافته است. روسیه اجازه نمی دهد تا این موج و افراطی گری های آن به سوی این کشور و یا متحدان ما برسد.

وی ادامه داد: نمی توانیم اجازه دهیم تا تهدیدات امنیتی به سوی ما و یا هر یک از کشورهای متحد ما برسد. 

وزیر دفاع روسیه در ادامه افزود: نیروهای نظامی سوریه با حمایت های ما اکنون از حالت تدافعی به شکل تهاجمی مشغول مبارزه با تروریست ها بوده و بخش هایی از مناطق آن کشور را از کنترل گروه های تروریستی آزاد نموده اند. ما به حمایت های خود از دولت مشروع اسد ادامه داده و در این راه مصمم هستیم.

به گزارش مهر، «بشار اسد» دیروز سه شنبه به روسیه سفر کرده و با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه دیدار کرده است. این سفر در حالی انجام شده که روسیه از ماه گذشته میلادی حملات خود به مواضع تروریست های حاضر در سوریه را آغاز کرده و ارتش سوریه نیز اخیرا موفقیت های زیادی را کسب کرده است.

این اولین سفر خارجی بشار اسد از زمان آغاز بحران در این کشور از سال ۲۰۱۱ تا کنون بوده است.

گفتنی است، مقامات روسیه در چارچوب قطعنامه شماره ۳۳۱۴ مصوب سال ۱۹۷۴ میلادی مجمع عمومی سازمان ملل، اعلام کرده بودند که حملات هوایی آن ها به تروریست ها در سوریه بنا به درخواست دولت قانونی این کشور بوده و لذا موضوع حمایت ها از سوریه در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش در این کشور بر اساس منشور ملل متحد و در چارچوب قوانین بین المللی محسوب می شود.