هشدار قانون‌گذار آمریکایی درباره توافق هسته‌ای با پاکستان

یک قانون‌گذار برجسته آمریکایی به باراک اوباما، رییس‌جمهور ایالات متحده درباره هرگونه توافق هسته‌ای غیرنظامی با پاکستان هشدار داد و مدعی شد این کشور رفتاری فریب‌کارانه و گمراه کننده داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از اکسپرس ترپیون، تد پو، رییس کمیسیون فرعی کنگره در تروریسم و منع گسترش در نامه‌ای به رییس‌جمهور ایالات متحده گفت: نه تنها پاکستان به پرورش نیروهای تروریست و منافع آن‌ها در افغانستان ادامه می‌دهد بلکه این کشور هنوز گذشته هسته‌ای خود در رابطه با کشورهایی مانند ایران را روشن نکرده است.

او اضافه کرد: عملکرد پیشین و کنونی پاکستان، حمایت از همکاری هسته‌ای غیرنظامی دو جانبه یا نشست‌های چندجانبه مرتبط را از سوی ایالات متحده رد می‌کند.

پو هشدار داد که پاکستان بارها ثابت کرده که فریبکار و گمراه کننده است و از اوباما خواست تا در هر گونه مذاکرات در ارتباط با توافق هسته‌ای غیرنظامی ایالات متحده – پاکستان شرکت نکند.

در این نامه نگرانی شدید درباره گزارش‌های آماده‌سازی احتمالی گفت‌وگوهای سیاسی و مذاکرات دو جانبه با پاکستان ابراز شده است.

این اظهارات در پی سفر نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان و دیدار چهار روزه وی از واشنگتن بیان شد و قرار است در این دیدار گفت‌وگوهایی درباره برخی مسائل دو جانبه مورد توجه باراک اوباما رییس‌جمهور، بایدن معاون رییس‌جمهور و دیگر اعضای کابینه آمریکا انجام شود.

پیش از این نوازشریف، نخست وزیر پاکستان اطمینان داده بود که این کشور بر اساس نیاز برنامه هسته‌ای‌اش را توسعه داده و این وضعیت نمی‌تواند مورد مصالحه واقع شود.

انتهای پیام

کد N999427