ناکامی داعش در حمله به مواضع ارتش عراق در رمادی/ کشف سه گور دسته جمعی در بیجی

عراق,داعش

همزمان با ادامه عملیات ارتش عراق برای پاکسازی حومه بیجی، نیروهای عراقی حملات گسترده داعش به مواضع خود در رمادی را نیز ناکام گذاشتند. عملیات داعش با حمله 17 خودروی بمبگذاری شده به مراکز امنیتی آغاز شده بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه سومریه نیوز عراق، عاملان انتحاری داعش روز گذشته با استفاده از 17 خودروی بمبگذاری شده به مراکز امنیتی و تجمع نیروهای عراقی در منطقه "البوجلیب" در شهر رمادی، مرکز استان الانبار حمله کردند اما نیروهای عراقی تعدادی از عاملان انتحاری را از پای درآوردند و حملات آن‌ها را ناکام گذاشتند.

نیروهای عراقی که همزمان وارد عملیات‌های گسترده‌ای برای آزادسازی استان الانبار و صلاح الدین شده‌اند روز گذشته شهر بیجی را بطور کامل آزاد کردند.

در همین حال ستاد تبلیغات جنگ عراق اعلام کرد که نیروهای این کشور پس از عملیات آزادسازی بیجی به سه گور دسته جمعی در این شهر دست یافتند که روی هم رفته 55 جسد متعلق به اعضای این گروه تروریستی در آنها دفن شده بود.

کریم الجبوری، عضو شورای استانداری دیالی نیز از ناکام ماندن حمله داعش به روستاهای "شروین" واقع در شمال شرق بعقوبه خبر داد. به گفته الجبوری چهار سرباز عراقی در انفجار بمبی در این روستا زخمی شدند.

از سوی دیگر خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق در دیدار با جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تاکید کرد که همکاری میان ائتلاف چهارگانه ایران، روسیه، سوریه و عراق در زمینه "اطلاعاتی" است و علیه هیچ کسی نیست. هدف این ائتلاف تنها تبادل اطلاعات درباره جنگ علیه داعش است.

العبیدی گفت: استراتژی دولت عراق براساس اصول اساسی بین المللی و واضح است. مهم ترین این اصول دور کردن عراق از ورود به تنش‌های بین المللی در منطقه است.

انتهای پیام

کد N999272