از سوی سخنگوی سازمان پدافند غیرعامل تشریح شد ؛

برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل

سخنگوی سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه شعار هفته پدافند غیرعامل امسال «مصون سازی با همدلی و همزبانی دولت و ملت» است، گفت: در هفته پدافند غیرعامل امسال از 4 آبان تا 10 آبان در حوزه‌های مختلف برنامه‌ها و مأموریت‌هایی خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن محبی سخنگوی سازمان پدافند غیرعامل در نشستی خبری به تشریح برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل پرداخت و گفت: برای تمام روزهای هفته پدافند غیرعامل شعارهایی مصوب کرده‌ایم که عبارتند از:

دوشنبه، اقتدار ملی در سایه پیشرفت علم و دانش بومی پدافند غیرعامل،سه‌شنبه، جامعه سالم محور پایداری ملی،چهارشنبه، ارتقاء آمادگی، اقتدار درونزا و امنیت پایدار،پنج‌شنبه، اقتصاد مقاومتی با همدلیو همزبانی دولت و ملت،جمعه، مدیریت جهادی و بسیج و مصون‌سازی جامعه،شنبه، استانداردسازی، مقاوم‌سازی و زیرساخت‌ها و سرمایه‌های ملی.

-یکشنبه، مصون‌سازی سرمایه‌های ملی در فضای سایبری.

معاون توسعه فرهنگی و اطلاع‌رسانی سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه دستورالعمل‌های هفته پدافند غیرعامل با امضاء رئیس ستاد کل به همه سازمان‌ها و دستگاه‌های لشکری و کشوری ابلاغ شده است، افزود: اهداف هفته پدافند غیرعامل گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل در سطح جامعه، معرفی ضرورت‌ها و کارکردهای پدافند غیرعامل طی سال گذشته، آگاه‌سازی مردم و ارائه گزارش عملکرد توسط سازمان‌های لشکری و کشوری، مشارکت فکری نخبگان و صاحب‌نظران در پاسخگویی به نیازهای جامعه است.

محبی همچنین از ورود سازمان پدافند غیرعامل به حوزه تولیدات رسانه‌ای خبر داد و گفت:‌ساخت سریال 13 قسمتی در حوزه پدافند زیستی در دستور کار سازمان است. همچنین چند عنوان کلیپ در حوزه تخصصی حوزه‌های کاری سازمان پدافند غیرعامل تدوین شده است که به صداوسیما داده‌ایم و همچنین مستندات مختلفی که ان‌شاءالله در این هفته پخش خواهد شد.

سخنگوی سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه گفت‌وگوها و مصاحبه‌های زنده با حضور رئیس و کارشناسان سازمان پدافند غیرعامل در شبکه‌های مختلف رسانه ملی خواهیم داشت، تصریح کرد: 30 نفر کارشناس برای معاونت صدا و 30 نفر کارشناس برای شبکه‌های سیما معرفی کردیم.

معاون توسعه فرهنگی و اطلاع‌رسانی سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در سه سطح ملی، دستگاهی و استانی تعریف شده است، خاطرنشان کرد: سطح ملی نیز به دو بحث ستادی و قرارگاهی تقسیم می‌شود.

محبی خاطرنشان کرد: در استان‌های مختلف نیز شخص استاندار به عنوان رئیس سازمان پدافند غیرعامل استان پیگیر مسئولیت‌های سازمان پدافند غیرعامل و در وزارتخانه‌ها نیز شخص وزیر پیگیر موضوعات پدافند غیرعامل هستند.

سخنگوی سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه ستاد بزرگداشت هفته پدافند در همه استان‌ها و دستگاه‌ها تشکیل شده است، تصریح کرد: تمام استان‌ها در طول هفته رزمایش‌های پدافند غیرعامل را برگزار می‌کنند.

وی به برخی از برنامه‌های سازمان پدافند غیرعامل در هفته پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: صبحگاه دانش‌آموزی در تهران و استان‌ها پیش‌بینی‌ کرده‌ایم و در 700 مدرسه در سراسر کشور این کار انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در روز جمعه مخاطبین پدافندی در مراسم نماز جمعه حضور خواهند داشت و سردار جلالی به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها سخنرانی خواهند کرد، تصریح کرد: در اولین روز از هفته پدافند غیرعامل همایش دانش‌آموختگان پدافند غیرعامل در دانشگاه امام حسین (ع) برگزار می‌شود و همزمان جشنواره حضرت سلمان‌فارسی را برگزار می‌کنیم.

وی همچنین به افتتاح مرکز درمانی شیمایی در بیمارستان حضرت بقیه‌الله (عج) در هفته پدافند غیرعامل اشاره کرد و در رابطه با ادغام سازمان مدیریت بحران و سازمان پدافند غیرعامل گفت: هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است چون حوزه مأموریتی پدافند غیرعامل تهدیدات انسان‌ساز است اما مدیریت بحران، بحران‌های طبیعی است و این دو از هم کاملا جداست.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست با حضور سرهنگ محبی از محصولات فرهنگی و سایبری که قرار است در هفته پدافند غیرعامل پخش شوند رونمایی شد که محتوی محصولات با موضوع تهدیدات هالیوودی بوده است.

انتهای پیام

کد N999109