دبیر ستاد انتخابات کشور:

960 هزار نفر اجرای انتخابات را بر عهده دارند

انتخابات,ستاد انتخابات كشور,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: 960 هزار نفر عوامل اجرایی کار برگزاری انتخابات اسفندماه سال جاری را بر عهده دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، علی پورعلی مطلق در همایش منطقه ای آموزشی توجیهی مجریان انتخابات - ویژه استان‌های کرمانشاه، کردستان و ایلام- که به میزبانی کرمانشاه در حال برگزار است، مهمترین وظیفه تا زمان برگزاری انتخابات را آموزش مجریان دانست و گفت: اگر چه بسیاری از مسئولین برگزاری انتخابات تجربه برگزاری چندین انتخابات را دارند، اما چون قوانین و آیین نامه ها مدام تغییر می کند، نیاز به آموزش داریم.

وی افزود: برای برگزاری انتخاباتی قانونمند نیاز است همه عوامل اجرایی آموزش های لازم را فرا بگیرند و ما نیز سعی کرده ایم در آموزش ها از افراد صاحب نظر، تصمیم گیر و تصمیم ساز استفاده کنیم .

دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه 960 هزار نفر عوامل اجرایی کار برگزاری انتخابات را بر عهده دارند، گفت: این افراد آموزش های لازم در زمینه مباحث اجرایی، امنیتی و حقوقی را دیده اند.

پورعلی مطلق گفت: برای آموزش این افراد 270 نفر در سراسر کشور به عنوان مربی آموزش دیده اند و آنها نیز عوامل اجرایی را در استانها آموزش داده اند.

وی افزود: اگر نیاز باشد آموزش ها را بیشتر خواهیم کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه این همایش های آموزشی توجیهی بصورت منطقه ای در یازده استان کشور برگزار می شود، گفت: کرمانشاه چهارمین استان برگزار کننده است.

انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، هفتم اسفند بطور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

انتهای پیام

کد N998940

خواندنی از سراسر وب