انتقاد نیمی از آمریکایی‌ها از عملکرد کلینتون در ماجرای بنغازی

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، قریب به 50 درصد از آمریکایی‌ها از عملکرد و واکنش وزیر امور خارجه سابق کشورشان در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی لیبی در سال 2012 انتقاد کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نظرسنجی شبکه خبری NBC و روزنامه وال استریت ژورنال که روز سه‌شنبه منتشر شد،‌ نشان می‌دهد که 47 درصد از شرکت‌کنندگان بر این باورند که انتشار ایمیل‌های هیلاری کلینتون،‌ وزیر امور خارجه سابق آمریکا مرتبط با حمله 2012 به کنسولگری این کشور در بنغازی لیبی یک فاکتور مهم در تصمیم‌گیری‌اشان برای رای دادن به وی در انتخابات ریاست جمهوری 2016 است.

کلینتون که نامزد پیش‌روی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا محسوب می‌شود، قرار است پنج‌شنبه قابل کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شود و درباره حمله بنغازی شهادت دهد.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد تنها 27 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از واکنش و پاسخ‌های وزیر امور خارجه سابق آمریکا درباره بنغازی راضی هستند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک،‌ کلینتون در ماه‌های آخر سمت وزارت امور خارجه آمریکا بود که تروریست‌ها به کنسولگری آمریکا در بنغازی حمله کرده و باعث کشته شدن سفیر و سه تن دیگر در ساختمان این کنسولگری شدند. وزیر امور خارجه سابق آمریکا قبلا علت این حادثه را یک اشتباه خوانده بود اما اتهامات درباره این که دولت باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا تلاش کرده تا ذهن مردم را از واقعیت امر منحرف کند، رد کرد.

انتهای پیام

کد N998899