جواد آرین منش:

با تصویب برجام، یک فصل را پشت سر گذاشتیم

سیاسی

جواد آرین منش گفت: در فضای دور از تصویب برجام باید فرض را بر این گذاریم که پس از بحث‌ها، گفت‌وگوها و اختلاف نظرها با تصویب مجلس شورای اسلامی به عنوان نمایندگان مردم و تأیید شورای عالی امنیت ملی و نظر تأییدی رهبر معظم انقلاب یک فصل را پشت سر گذاشته‌ایم.

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تأکید بر اینکه باید همه مردم، جریان‌های سیاسی، اقتصادی و مسئولان نظام و سران قوای سه‌گانه همدلی، وحدت و انسجام را در مسیر اجرای برجام مورد توجه قرار دهند، اظهار کرد: هرگونه اختلاف نظر که باعث دودستگی و چند دستگی مردم در داخل کشور شود، پیام منفی برای نظام است و ممکن است زمینه سوءاستفاده دشمنان انقلاب را فراهم کند.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت پساتحریم و پسابرجام، تصریح کرد: با توجه به ضرورت تنظیم روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها، از جمله کشورهای متقاضی توسعه روابط با ایران که در قالب هیأت‌های بزرگ اقتصادی و بازرگانی در یک ماه اخیر وارد کشورمان می‌شوند، دولت باید روابط را به نحوی تعریف کند که توسعه ارتباطات اقتصادی باعث واردات بیشتر و آسیب دیدن بخش اقتصادی کشور نشود.

آرین منش افزود: توسعه روابط اقتصادی با دنیا باید چرخ‌های متوقف شده صنعت و اقتصاد ما را به حرکت درآورد تا در کنار آن بحران بیکاری به عنوان مهمترین چالش امروز کشور برطرف شود و شوک مثبت به اقتصاد کشور وارد شود.

این فعال سیاسی با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی به عنوان ایده‌ال‌ترین شیوه برای دستیابی به استقلال اقتصادی، در دستور کار دولتمردان قرار گیرد، گفت در توسعه روابط خارجی نیز دولت باید به گونه‌ای عمل کند که اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی بیش از پیش آشکار شود و در جهت ائتلاف منطقه‌ای برای دستیابی به جهان عاری از سلاح هسته‌ای که منطبق بر فتوای مقام معظم رهبری است، تلاش کنیم.

وی گفت: باید مراقب کنیم توسعه روابط با کشورهای اروپایی و آمریکایی، دریچه فرهنگ غرب را به روی فرهنگ ایران اسلامی ما بازتر نکند و شاهد تهاجم فرهنگی در جامعه نباشیم بلکه در جهت استحکام بخشیدن به فرهنگ اسلامی ایرانی‌مان تلاش کنیم.

آرین‌منش به ضرورت رعایت خطوط قرمز مورد نظر مقام معظم رهبری اشاره و اظهار کرد: باید مراقبت کرد مخالفان از فرصت ایجاد شده، سوءاستفاده نکنند و باید الزامات مدنظر نمایندگان ملت جهت اقدام متقابل برابر طرف مذاکره، مورد توجه قرار گیرد.

این فعال سیاسی با اشاره به اهمیت ضرورت تداوم فعالیت‌های هسته‌ای و تعطیل نشدن آن تصریح کرد: جزو توقعات و انتظارات مردم این است که تلاش و مجاهدت‌های ایثارگران عرصه‌های هسته‌ای و دستاوردهای آنها آسیب نبیند و از فن‌آوری هسته‌ای که مردم شعار می‌دادند، حق مسلم ماست، محروم نشوند.

آرین‌منش با بیان اینکه تأثیر رفع تحریم‌ها در اقتصاد کشور تدریجی است، اظهار کرد: نباید سطح مطالبات مردم را بالا ببریم بلکه باید با شیب ملایم در جهت تخصص اهداف اقتصادی کشور در سند چشم‌انداز و جبران عقب‌ماندگی‌های برنامه پنجم پنج ساله حرکت کنیم.

انتهای پیام

کد N998713