اعتصاب سراسری در شهر الخلیل

سیاسی

رسانه های فلسطین از اعتصاب سراسری شهروندان فلسطینی در شهر الخلیل خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، گروه های ملی و اسلامی در شهر الخلیل در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی و به شهادت رساندن چند شهروند فلسطینی امروز چهارشنبه را اعتصاب سراسری در الخلیل اعلام کردند.

این گروه ها در بیانیه ای اعلام کردند: اعتصاب سراسری شامل تمامی نهادهای عمومی شهر الخلیل به جز مراکز درمانی است و هدف از آن همبستگی با خانواده های شهدای فلسطینی و حمایت از انتفاضه قدس است.

گفتنی است نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی شب گذشته در تازه ترین جنایت خود دو نوجوان ۱۵ و ۱۷ ساله فلسطینی را در شرق الخلیل به شهادت رساندند.

مناطق مختلف فلسطین از جمله کرانه باختری، نوارغزه و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ از ابتدای ماه جاری میلادی (اکتبر) شاهد انتفاضه شهروندان فلسطینی علیه تجاوزات رژیم صهیونیستی است. کابینه نتانیاهو که از به خشم آمدن فلسطینی ها در سرتاسر فلسطین به وحشت افتاده است برای سرکوب انتفاضه اقداماتی را اتخاذ کرده است که تخریب منازل عاملان عملیات های استشهادی، اخراج خانواده هایشان از کرانه باختری به نوارغزه، جلوگیری از تحویل پیکر شهدای عملیات استشهادی و افزایش احداث ایست های بازرسی در کرانه باختری به ویژه بیت المقدس از جمله این اقدامات است.