مک‌کین منطقه پرواز ممنوع در سوریه را خواستار شد

سیاسی

سناتور جمهوری خواه با سخنرانی در جمع اعضای بروکینز از اوباما خواست برای کاهش نفوذ روسیه در خاورمیانه یک منطقه پرواز ممنوع در سوریه ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، «جان مک کین» سناتور جمهوری خواه از باراک اوباما خواست برای جلوگیری از نفوذ روسیه در خاک سوریه یک منطقه پرواز ممنوع در این کشور ایجاد کند.

رییس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا روز سه شنبه به باراک اوباما رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای ایالات متحده توصیه کرد که برای برقراری منطقه پرواز ممنوع در کشور جنگ زده سوریه اقدام کند.

وی که در جمع اعضای موسسه تحقیقاتی بروکینز صحبت می کرد خطاب به مسئولان کاخ سفید گفت: ایجاد منطقه پرواز ممنوع تنها نظر او نیست بلکه بسیاری از اعضای حزب دموکرات نیز این عقیده را دارند.

پیشتر هیلاری کلینتون و ژنرال پترائوس گفته بودند که اوباما باید یک منطقه پرواز ممنوع برای محدود کردن حملات روسیه در آسمان سوریه ایجاد کند. نشست اندیشکده بروکینگز به منظور بررسی قانون بودجه دفاعی ۶۱۲ میلیارد دلاری ایالات متحده برای سال آینده میلادی برگزار شده بود.

گفتنی است حملات هوایی روسیه در سوریه که از هشتم مهر ماه آغاز شده است، روز گذشته به مرگ یکی از فرماندهان و چهار عضو یک گروه مسلح مخالف بشار اسد در استان لاذقیه منجر شد.