مجید انصاری، سخنان معاون خواهران بسیج دانشجویی را تکذیب کرد

معاون پارلماني رييس‌جمهور,بسيج دانشجويي,مجيد انصاري

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، سخنان معاون خواهران بسیج دانشجویی را تکذیب کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری اخبار منتشر شده از قول معاون خواهران بسیج دانشجویی درباره وی را به شدت تکذیب کرد و گفت: به هیچ عنوان در کمیسیون فرهنگی نگفته‌ام که مجلس ما مدل کشورهای ترکیه و لبنان را پیاده‌سازی کند و اینکه باید مقوله حجاب را رها کرد.

فرشته روح‌افزا معاون خواهران سازمان بسیج دانشجویی به تازگی در جمع دانشجویان بسیج دانشجویی تهران بزرگ صحبت‌هایی را به مجید انصاری نسبت داده و گفته بود: در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس برای تدوین قوانین حجاب و عفاف که حدود دو ماه قبل برگزار شد و بنده نیز حضور داشتم، آقای حجت‌الاسلام مجید انصاری (معاون امور مجلس رئیس‌جمهور) گفت که شما (مجلس) مدل کشور ترکیه و لبنان را پیاده‌سازی کنید، مقوله حجاب را رها کنید تا هرکس دوست دارد حجاب داشته باشد.

مجید انصاری ضمن تکذیب این سخنان اظهار کرد: متاسفانه بداخلاقی سیاسی و رسانه‌ای حتی در ایام عزاداری از سوی برخی افراد متوقف نشده و عده‌ای از این فضا به دنبال سوءاستفاده و تخریب هستند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ادامه داد: آنچه از سوی معاون خواهران بسیج دانشجویی به بنده نسبت داده شده، کذب محض است و جای تعجب دارد که بعد از دو ماه از طرح موضوعی در کمیسیون فرهنگی، چرا در این ایام که دولت به توفیقاتی دست یافته و فضای کشور آرام‌تر شده، این صحبت‌ها مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه "در این ایام عزاداری باید سخنان همه همراه با صداقت باشد"، گفت: متاسفانه این دروغ به عمد منتشر شده تا خوراکی برای برخی افراد در جلسات مذهبی به منظور تحریک احساسات دینی مردم باشد.

انصاری همچنین به جلسه کمیسیون فرهنگی در دو ماه پیش اشاره کرد و افزود: نمایندگان در آن جلسه طرحی را در باره صیانت از حجاب ارائه داده بودند و در آن طرح پیشنهاد شده بود مأموران راهنمایی خودروهایی را که زنان بدحجاب در آن هستند جریمه کنند و هچنین نیروی انتظامی مأمورانی را در چهارراه‌ها و معابر عمومی قرار دهد و به زنان بی‌حجاب یا بدحجاب تذکر دهند و در صورت عدم رعایت تذکرات، کلاس‌های آموزشی برای آنان تشکیل دهند و اگر از حضور در کلاس‌ها خودداری کردند، آنان را جریمه کنند.

وی ادامه داد: این طرح به لحاظ کارشناسی مورد نقد و مخالفت مرکز فقهی مجلس در قم قرار گرفت و مورد نقد مرکز پژوهش‌های مجلس نیز واقع شد و من نیز به عنوان نماینده دولت حضور یافتم و مخالفت خود را با این طرح اعلام کردم. علت این مخالفت هم بدین دلیل بود که مسأله حجاب موضوع والا و از ضروریات دین است و در حد تخلف رانندگی یا برگ جریمه نباید نزول پیدا کند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تصریح کرد: در موضوع حجاب خوشبختانه قوانین محکمی در اختیار داریم که دست‌کم 600 حکم در این باره در کشور وجود دارد و لذا در کمیسیون صحبت ما این بود که در این مسأله، خلاف قانونی نداریم و موضوع با قبض جریمه حل نمی‌شود بلکه باید فرهنگ‌سازی در این جهت صورت گیرد.

انصاری یادآور شد: در آن جلسه تاکید کردم که موضوع حجاب امری اعتقادی و فرهنگی است و باید روی موضوع فرهنگ‌سازی اهتمام ویژه‌ای شود اما متاسفانه این خواهر (روح‌افزا) که به نقل قول کذب پرداخته یا صحبت‌ها را گوش نکرده یا به عمد، با طرح این موضوع خوراکی برای مجامع خاص در این ایام و علیه دولت و اینجانب فراهم کرده است.

وی ادامه داد: توصیه می‌کنم این خواهر با عنوان بسیج دست از دروغ‌پردازی بردارد. این در شأن افراد منتسب به یک نهاد پاک و انقلابی نیست.

انتهای پیام

کد N998530