وزیر امور آشتی ملی سوریه:

طی دو سال اخیر ۱۶ هزار فرد مسلح خود را تسلیم ارتش کردند

سیاسی

«علی حیدر» وزیر امور آشتی ملی سوریه اعلام کرد که طی دو سال اخیر، ۱۶ هزار نفر از افراد مسلح در حومه دمشق و حمص، سلاح‌های خود را روی زمین گذاشته و تسلیم نیروهای امنیتی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، «علی حیدر» وزیر امور آشتی ملی سوریه با بیان اینکه طی دو سال اخیر ۱۶ هزار فرد مسلح در حومه حمص و دمشق تسلیم نیروهای امنیتی سوریه شده اند، تصریح کرد: از این تعداد فقط شش هزار نفر از افراد مسلح طی شش ماه گذشته خود را تسلیم عناصر امنیتی در حومه دمشق کرده اند.

بر اساس این گزارش، وی در پاسخ به سؤالی پیرامون دیدگاه دولت سوریه نسبت به گروه به اصطلاح ارتش آزاد، اظهار داشت: ارتش آزاد دیدگاه و فرماندهی یکپارچه ندارد و با توجه به آنچه که اکنون در سوریه شاهد هستیم این گروه خارج از چارچوب های قانونی در حال فعالیت است و تفاوت چندانی با گروه های تروریستی ـ تکفیری نیز ندارد.

وزیر امور آشتی ملی سوریه با بیان اینکه از زمان آغاز بحران سوریه کشورهای حاشیه خلیج فارس، ترکیه و آمریکا اقدام به حمایت های مالی و تسلیحاتی از ارتش آزاد نموده اند، تصریح کرد: دمشق، ارتش آزاد را معتدل نمی داند، بلکه آن را در زمره گروه های تروریستی قلمداد می کند.