حمایت مجدد قاهره از عملیات نظامی روسیه در سوریه

سیاسی

«سامح شکری» وزیر خارجه مصر در حمایت از عملیات نظامی روسیه علیه تکفیریها در سوریه تصریح کرد: هدف اصلی روسیه در عملیات نظامی کنونی در سوریه ریشه کن کردن تروریسم در این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، قاهره بار دیگر از عملیات نظامی روسیه علیه تکفیریها در سوریه حمایت کرد.

بر اساس این گزارش، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر با بیان اینکه روسیه در حمله به مواضع داعش در سوریه قصد ریشه کن کردن تروریسم را دارد، تصریح کرد: مقامات روسی بارها این مسأله را اعلام کردند که هدف اصلی آنها در سوریه مبارزه با تروریسم است.

وی با بیان اینکه قاهره همواره خواستار ایفای نقش مثبت جامعه جهانی در مبارزه با تروریسم در منطقه بوده است، اظهار داشت: حمایت از عملیات نظامی روسیه در سوریه به معنای عدول از پایبندی به راهکار سیاسی برای حل بحران این کشور نیست.

وزیر خارجه مصر با اعلام اینکه قاهره از طرح استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه برای حل بحران این کشور حمایت می کند، گفت: ما معتقدیم که تنها راهکار حل بحران سوریه آغاز گفتگوها میان تمامی طرفهای سوری تحت نظارت سازمان ملل است.

گفتنی است، پیشتر «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر در جریان تماس تلفنی با «ولادیمیر پوتین» همتای روسی خود، از وی برای انجام عملیات نظامی در سرکوب تروریست ها حمایت و قدردانی کرده بود.