۰
نماینده اهواز تاکید کرد:

راهکار علاج‌بخشی سد گتوند کوتاه‌مدت و کم‌هزینه باشد

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
اهواز,گتوند

نماینده اهواز در مجلس با بیان اینکه خسارت‌هایی که سد گتوند برای خوزستان داشته، بیش از منفعت آن بوده است، گفت: امروز 9 میلیون تن نمک پشت این سد رسوب کرده و موجب نابودی خیلی از زمین‌های کشاورزی استان شده است.

سید شریف حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: چاره‌جویی برای سد گتوند را باید در دو مسیر طی کنیم؛ یکی اینکه نبش قبر کنیم که چه کسانی دستور ساخت سد را داده‌اند و بازخواست شوند و راه دوم اینکه با راهکارهای پیش رو، وضعیت موجود سد را بررسی و آن را از این شرایط خارج کنیم.

وی افزود: در حال حاضر توجه به راهکارهای حل مشکل، در اولویت است اما بازخواست و پیگیری حقوقی احداث این سد از طریق کمیسیون اصل 90 در حال بررسی است.

حسینی تصریح کرد: در بحث خروج از وضعیت موجود و حل مشکلات سد، دانشگاه تهران و دانشگاه شهید چمران اهواز با انجام مطالعات تخصصی راهکارهایی را ارائه داده‌اند و ما به دنبال یافتن راهی برای اصلاح و جلوگیری از نابودی زمین های کشاورزی استان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی راهکارهای ارائه شده، هزینه‌های بالایی دارد و اجرای برخی از این راهکارها نیز زمان طولانی می‌طلبد؛ اکنون در حال بررسی هستیم تا با تلفیقی از دو راهکار به راهکاری برسیم که در مدت زمان کوتاه و با هزینه کمتری اجرا شود اما هنوز به جمع بندی نرسیده‌ایم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه آبگیری سد گتوند در چند سال اخیر و ساخت آن به زمان دولت‌های گذشته بر می‌گردد، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی ما باید اشتباهات گذشته را به بهترین شکل حل کنیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.