کاخ سفید: خلبانان روسی موظف به صحبت به زبان انگلیسی هستند

ایالات متحده آمریکا و روسیه به گفت‌وگوهای فنی خود برای حصول تفاهم‌نامه‌ای درباره امنیت پروازی در دوران عملیات‌های هوایی بر فراز آسمان سوریه ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "جاش ارنست"، سخنگوی کاخ سفید گفت، برای جلوگیری از برخورد هوایی در جریان عملیات‌های نیروی هوایی روسیه و آمریکا در سوریه، خلبانان روس را موظف می‌کند که با زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند.

وی افزود: زمانی که خلبان‌ها از کانال‌های ارتباطی به رسمیت شناخته‌شده بین‌المللی استفاده می‌کنند، موظف به صحبت به زبان انگلیسی هستند؛ بنابراین می‌توان از وقوع اتفاق‌های ناگوار جلوگیری کرد.

آخرین دور از مذاکرات میان واشنگتن و مسکو چهاردهم اکتبر از طریق ویدیو کنفرانس انجام شد. اوایل روز دوشنبه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که توافق عدم برخورد امروز (سه‌شنبه) منتشر خواهد شد.

جت‌های روسی حملات دقیقی را علیه مواضع داعش در سوریه از سی‌ام سپتامبر انجام داده‌اند که به درخواست بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه بوده است. ائتلاف بین‌المللی تحت امر آمریکا حملاتی را از سال 2014 بدون تایید شورای امنیت و یا دمشق علیه گروه تروریستی داعش آغاز کرده است.

انتهای پیام

کد N996687