رییس سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد

جنگ فرهنگی غرب برای تزلزل اعتقادات جوانان است

سازمان اوقاف

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: جنگ فرهنگی غرب برای ایجاد تزلزل اعتقادی جوانان در کشور است.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: جنگ فرهنگی غرب برای ایجاد تزلزل اعتقادی جوانان در کشور است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، حجت‌الاسلام علی محمدی در همایش بصیرت عاشورایی که در حسینیه عاشقان ساری برگزار شد، گفت: قیام در مقابل مستکبر سبب شد امام حسین (ع) حج خود را ناتمام بگذارد.

وی با بیان اینکه برخی از افراد حق را با اشخاص مقایسه می‌کنند، افزود: اگر افراد در جنگ جمل از بصیرت برخوردار بودند آن اتفاقات ناگوار نمی‌افتاد چرا که حق را با اشخاص می‌شناختند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ملاک حال افراد هست، اظهار کرد: طلحه و زبیر در زمان پیامبر با او بودند و وقتی منافع‌شان به خطر افتاد در مقابل امامات و ولایت ایستادند.

وی افزود: گروهی از آحاد جامعه از طبقه دینداران بی‌بصیرت بوده و صرفا دین را برای دنیای خود می‌خواهند و این افراد خود را همراه متدینین دانسته ولی نسبت به حقیقت دین، بصیرت دقیق ندارند.

این مسئول با بیان اینکه کسانی در زمان انقلاب دم از ولایت فقیه زدند سال‌ها کتاب نوشتند و با انقلاب بودند بعد از مدتی مسیر عوض کردند، اظهار کرد: این افراد به دنیا روی آوردند و در مقابل ارزش‌های قیام خود و ولی فقیه ایستادند.

محمدی با بیان اینکه برخی افراد به دنبال حق هستند و در راه خدا با حجت قیام می‌کنند، اظهار کرد: امام زمان(عج) وقتی قیام کند با دشمنان اسلام و ایران مبارزه می‌کند.

وی با بیان اینکه تشیع انگلیسی اسلام ابوسفیان و اسلام زور و زر است، عنوان کرد: هر اقدام شیعیان که امریکا و انگلیس و دشمنان اسلام را شاد کند باید به آن اقدام شک کرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: حق‌مداران به سه دسته تقسیم می‌شوند؛ دسته اول کسانی‌اند که آرزوی حق دارند ولی در زندگی عمل نمی‌کنند و دسته دوم کسانی‌اند که به دنبال حق هستند ولی حق را در زندگی خصوصی‌شان قبول دارند ولی گروه سوم کسانی‌اند که حق را قلبی و عملی قبول دارند و در جامعه هم ترویج می‌کنند و در مقابل ظلم در جامعه ایستادگی می‌کنند.

وی با اشاره به وقایع مباهله گفت: پیامبر اکرم(ع) در ماجرای مباهله اهل بیت خود را آورد و امام حسین(ع) نیز در کربلا هر آنکس را که داشت آورد و به ما درس آزادگی دارد و هدفش را امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد.

محمدی اظهار کرد: فروردین سال 42 و محرم سال 57 دو دورانی بود که امام(ره) از محرم الهام گرفت که در 52 سال گذشته امام فرمود: آمریکا شیطان بزرگ و دشمن درجه یک مظلومان است و در برابر آن قیام کرد.

این مسئول با اشاره به کشتارها و ظلم آمریکا در جهان افزود: کشتارهای امریکا در خاورمیانه، مردم بیگناه یمن، فلسطین و... را چگونه می‌توان نادیده گرفت.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها همان یزیدیان دوران امام حسین(ع) هستند، گفت: هم اکنون امریکایی‌ها علنی اعلام می‌کنند ما هر گاه منافع مان به خطر بیفتد گزینه‌های متعدد را روی میز داریم.

وی با بیان اینکه باید گوش به فرمان رهبری باشیم، افزود: اگر دین خدا را یاری کنیم خداوند ما را یاری خواهد کرد و ما را در راه حق ثابت قدم می دارد.

محمدی با اشاره به جنگ فرهنگی غرب برای ایجاد تزلزل اعتقادی جوانان در کشور، گفت: فرزندان، خانواده و خودمان را با قرآن و اهل بیت(ع) بیمه کنیم و قبل از خواب آیاتی را قرائت کنیم چرا که قران نور است و ما را هدایت خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N996665