پیکر شهید خیزاب در اصفهان تشییع شد

پیکر شهید سرهنگ پاسدار مسلم خیزاب، فرمانده گردان یا زهرا (س) امروز با حضور مردم و مسئولان استان در اصفهان تشییع و در گلستان شهدای این شهر به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه اصفهان، سرهنگ پاسدار مسلم خیزاب، فرمانده گردان یا زهرا (س) از اصفهان در دفاع از حرم اهل بیت (ع) به شهادت رسید.

فرمانده لشکر 14 امام حسین (ع) به خبرنگار ایسنا گفت: شهید خیزاب از جمله افراد نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که عاشقانه به سوی شهادت پر کشید.

سردار اصغر عرب پور درباره شهادت سرهنگ پاسدار مسلم خیزاب از شهدای مدافع حرم در سوریه، اظهار کرد: جنگ در سوریه به اسلام و مقابله آن با جبهه کفر مربوط می‌شود و سوریه محور اصلی مقاومت برای انقلاب اسلامی ایران است. سپاه پاسداران در دفاع از انقلاب اسلامی ایران خیلی وابسته به مرزها نیست به همین دلیل در هر کجا لازم بداند برای دفاع از انقلاب وارد عمل می‌شود.

وی با بیان اینکه اعزام کارکنان سپاه پاسداران به سوریه کاملاً به صورت داوطلبانه انجام می‌شود، افزود: البته این اعزام‌ها به گونه‌ای است که افراد قابل و ماهر در امر مشاوره به سوریه بروند و به نوعی مأموریت آنها مستشاری است.

عرب پور گفت: مسلم خیزاب یکی از همین افراد سپاه بود که داوطلبانه به جبهه سوریه اعزام شد و آنقدر این شهید بزرگوار مشتاق رفتن به سوریه بود که حتی بدون هماهنگی با لشکر 14 امام حسین به تهران رفت تا از آنجا به سوریه اعزام شود. شهید خیزاب فرمانده گردان حضرت زهرا (س) لشکر امام حسین (ع) بود.

فرمانده لشکر 14 امام حسین با بیان اینکه شهید خیزاب تنها 35 سال داشت، گفت: این شهید جزء افراد نخبه سپاه بود و تشویقی‌های زیادی داشت و حتی به دوره دافوس نیز اعزام شده بود. زمان شهادت درجه ایشان سرگردی بود و پس از شهادت درجه ایشان به سرهنگی ارتقا می‌یابد.

انتهای پیام

کد N996640