بر اساس یک نظر سنجی در بریتانیا اعلام شد

حمایت کمتر از یک سوم مردم بریتانیا از ساخت نیروگاه جدید

نیروگاه

سازمان گرین پیس انگلیس درباره‌ ساخت نیروگاه هسته‌ای جدید در هینکلی پوینت واقع در سامرست اقدام به نظر سنجی کرد. این نظر سنجی نشان می‌دهد کمتر از یک سوم مردم بریتانیا از ساخت این راکتور جدید حمایت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه تحلیلی لفت فوت فوروارد ، فقط 29 درصد از افرادی که مورد نظر سنجی قرار گرفتند (بیش از 2 هزار نفر) اعلام کردند که از طرح‌های راکتور جدید هینکلی پوینت حمایت می‌کنند در مقابل 34 درصد مخالفت خود را ابراز کردند.

افزون بر این، بیشتر مخاطبان این نظر سنجی اظهار کردند که حمایت آزبورن صدر اعظم بریتانیا از این پروژه، نظر آنان درباره‌ی رهبری سیاسی بالقوه وی را خراب کرده است.

گرین پیس می‌گوید این یافته‌ها باعث شرمساری دولت خواهد شد. هینکلی از زمان اعلام ساختش در اکتبر 2013 با انتقادات زیادی مواجه شده است. منتقدان این پروژه را پرهزینه‌ترین پروژه ساخته شده در بریتانیا می‌دانند و این قرارداد را به عنوان یکی از بدترین توافق‌ها برای مصرف کنندگان بریتانیا خطاب می‌کنند.

این در حالی است که شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین به بریتانیا سفر خواهد کرد و دیوید کامرون با بیان دوره طلایی در روابط بریتانیا و چین به استقبال این سفر می‌رود. قرار است در میان گزینه‌های در دستور کار ، سرمایه گذاری چین در نیروگاه جدید هسته‌ای هینکلی پوینت در سامرست مورد بررسی قرار گیرد.

در این پروژه 24 میلیارد پوندی اولین نیروگاه هسته‌ای نسل جدید بریتانیا دو شرکت چینی CGN و CNNC با سهام کمتر سرمایه گذاری می‌کنند. غول انرژی فرانسه شرکت الکتریسیته دو فرانس سهام بیشتری را در این نیروگاه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N996592