فرانسه بازرسی‌های امنیتی در حمل‌ونقل عمومی را تشدید کرد

دولت فرانسه به دنبال حمله خنثی شده به یکی از قطارهای سریع‌السیر بین آمستردام و پاریس، از یک‌سری اقدامات برای افزایش تدابیر امنیتی در حمل‌ونقل عمومی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، لایحه مربوط به این اقدامات پیشنهاد شده قرار است ماه آتی میلادی در پارلمان فرانسه مورد بررسی قرار گیرد و دولت امیدوار است این اقدامات جدید تا اوایل سال آتی میلادی تصویب شود.

وزرای کشور و حمل‌ونقل فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کردند: به منظور مقابله موثرتر با اقدامات تروریستی و حملات جدی به امنیت عمومی، گاردهای امنیتی راه‌آهن اجازه دارند تا چمدان‌ها و کیف‌ها را بازرسی کرده یا بازرسی بدنی انجام دهند. بازرسی اسباب و لوازم تنها با رضایت مسافر صورت می‌گیرد اما در صورتی که اجازه این کار را ندهد، مسافر از سفر منع می‌شود.

براساس این قانون جدید، پلیس و گاردها که تاکنون اجازه بازرسی اسباب و لوازم مسافران را نداشتند نیز از قدرت مشابهی برخوردار می‌شوند.

مقامات امنیتی راه‌آهن نیز به صورت ناشناس و در لباس شخصی عمل خواهند کرد.

این اقدامات جدید به دنبال حمله خنثی شده یک فرد مسلح به یک قطار سریع‌السیر در سپتامبر سال جاری میلادی اتخاذ شدند. این حمله توسط چهار تن از مسافران از جمله دو سرباز وظیفه آمریکایی خنثی شد.

انتهای پیام

کد N996221