سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد:

برنامه ششم توسعه بهمن‌ماه در دستور کار مجلس

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از در دستور کار قرارگرفتن لایحه برنامه ششم توسعه در بهمن ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامرضا کاتب در یادواره 232 شهید شهرستان گرمسار گفت: توسعه گرمسار به هشتگرد در برنامه ششم توسعه که در بهمن ماه در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد مورد توجه خواهد بود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس نهم افزود: پس از سفر چندی قبل وزیر راه و شهرسازی به گرمسار طرح جامع شهرستان با افق یک میلیون جمعیت در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفت.

به گفته کاتب آزادراه قم – گرمسار به طول 154 کیلومتر پس از دو سال افتتاح و آماده بهره برداری شد.

وی با اشاره به سایر پروژه‌های شهرستان گرمسار گفت: توسعه خط انتقال آب شرب به طول 240 کیلومتر، بهره برداری از خط مترو گرمسار در شهریور ماه 95،در دست ساخت بودن آزادراه فیروز کوه – گرمسار با سرمایه اولیه 35 میلیارد تومان خبر داد.

وی گفت: در قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، وزارت دفاع مکلف به انتقال کلیه صنایع دفاعی شده‌است. شهرستان گرمسار در راستای اجرای این قانون 100 هکتار در منطقه آرادان را در اختیار وزارت دفاع قرار داد و این وزارتخانه فاز اول صباباتری را طی یکی دو ماه آینده افتتاح خواهد کرد.

وی ادامه داد:‌ همچنین بین شهرستان گرمسار و ایوانکی دو هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی را در اختیار وزارت دفاع قرار دادیم و این وزارتخانه 8 کارخانه بزرگ صنایع دفاعی کشور را در این منطقه خواهد ساخت.

نماینده مردم گرمسار از رییس مجلس شورای اسلامی خواست تا در قالب برنامه ششم توسعه کمک کند تا وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به استقرار واحدها و کارخانجات صنایع دفاعی در منطقه شهرستان گرمسار ادامه دهد.

انتهای پیام

کد N995850