رای الیوم اعلام کرد؛

عملیات قریب الوقوع گسترده در سوریه/ناوهایی مملو از روس ها

سیاسی

یک رسانه عرب زبان به نقل از منابع اطلاعاتی آمریکایی و غربی از عملیات گسترده ای که در آینده نزدیک در سوریه رقم خواهد خورد، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رای الیوم اعلام کرد: بر اساس اطلاعات به دست آمده، در چند روز اخیر شش ناو نیروی دریایی روسیه در سواحل لاذقیه و طرطوس در سوریه پهلو گرفته اند و شواهد بیانگر آن است که روسیه این بار در تدارک عملیاتی گسترده و فراگیر علیه تروریست ها است.

بر اساس گزارش این روزنامه، سرویس های اطلاعاتی آمریکا و غرب که جزئیات این مساله را رصد کرده اند، تصریح می کنند: در هر یک از این کشتی ها ۳۵۰۰ سرباز کاملا مسلح روسی و مقادیر فراوانی مهمات وجود دارد که نیروی هوایی سوریه از آن مراقبت می کند.

گزارش ها حاکی از آن هستند که نیروهای ارتش سوریه نیز به صورت همزمان در کنار سایر نیروها در حال تدارک برای نبرد گسترده برای بازپس گیری درعا هستند.

اطلاعاتی که رای الیوم به دست آورده بیانگر آن است که عملیاتی گسترده و فراگیر با حضور بیش از ۴۰ هزار سرباز سوری، روسی و حزب الله، در همه مناطق و جبهه های سوریه علیه همه ی گروه های مسلح صورت خواهد گرفت.

به عقیده کارشناسان نظامی حضور گسترده نیروهای روسی به همراه تجهیزات و مهمات فراوان در سواحل سوریه بیانگر زمنیه سازی برای عملیات گسترده و کوبنده ای در آینده نزدیک است؛ عملیاتی که ممکن است تا قبل از پایان ماه جاری آغاز شود.