به دلیل تعرض به نمادهای عاشورایی؛

مرکز حقوق بشر بحرین از رژیم آل‎‌خلیفه در سازمان ملل شکایت کرد

سیاسی

به دنبال سلسله تعرض‌های نظامیان آل‌خلیفه به نمادهای عاشورایی در بحرین، مرکز حقوق بشر این کشور از مقامات این رژیم به شورای حقوق بشر سازمان ملل شکایت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «صوت المنامه»، سلسله تعرض های نظامیان آل خلیفه به نمادهای عاشورایی در بحرین، واکنش جدی مرکز حقوق بشر در این کشور را به دنبال داشت.

بر اساس این گزارش، پس از سلسله اهانت های نظامیان آل خلیفه به مقدسات شیعیان بحرینی، مرکز حقوق بشر این کشور از مقامات این رژیم در سازمان ملل شکایت کرد.

مرکز حقوق بشر بحرین با صدور بیانیه ای در همین ارتباط اعلام کرد: در خصوص تعرض آل خلیفه به نمادهای عاشورایی طی روزهای گذشته، تاکنون ۱۱ مورد شکایت در سازمان ملل مطرح کرده ایم.

این مرکز در بیانیه خود، اقدام نظامیان رژیم آل خلیفه در اهانت به نمادهای عاشورایی را ناشی از پیگیری سیاست های تبعیض نژادی این رژیم دانست.

مرکز حقوق بشر بحرین همچنین تأکید کرد: جلوگیری مقامات آل خلیفه از سفر فرستاده ویژه سازمان ملل در امور آزادی های دینی به بحرین به خوبی نمایانگر سیاست های سرکوبگرانه این رژیم در حق یک گروه دینی خاص در کشور است.

اقدامات رژیم آل خلیفه در هتک حرمت به نمادهای عاشورایی از نقاط مختلف کشور با هدف انتقام گیری از مردم بحرین به دلیل برگزاری تظاهرات های گسترده و درخواست آنها برای برآورده شدن خواسته های برحقشان صورت می گیرد.

گفتنی است، هر ساله با فرا رسیدن ماه محرم الحرام، نظامیان رژیم آل خلیفه اقدام به جمع آوری نمادهای عاشورایی برای کم رنگ تر شدن هر چه بیشتر مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در بحرین می کنند. این نخستین بار نیست که رژیم آل خلیفه به مقدسات اسلامی مردم بحرین اهانت می‌کند و طی سال‌های اخیر بارها به نمادهای عاشورایی حمله و همچنین ده‌ها حسینیه و مسجد را ویران کرده است.