در گلزار شهدای گرمسار؛

لاریجانی: رفتار غربی‌ها در اجرای برجام با دقت رصد خواهد شد

سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه برجام برای غرب یک میدان آزمون است، گفت: رفتار غربی‌ها با دقت مورد رصد قرار خواهد گرفت و البته شیوه‌هایی برای نظارت بر اجرای این امر نیز وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی عصر امروز دوشنبه در سفر یک روزه به شهرستان گرمسار با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا در جمع خبرنگاران، درباره سنگ‌اندازی‌ها در مسیر اجرای برجام، گفت: اینگونه ادعاهایی که غربی‌ها مطرح می‌کنند دارای سابقه طولانی در گذشته بوده است؛ البته حرف‌های تندتری نیز می‌زدند، اما هیچ وقت جمهوری اسلامی و ملت ایران وقعی بر این حرف‌ها نمی‌گذارد.

وی با بیان اینکه راه ملت ایران راه روشنی است، افزود: ما حتما باید روی بنیه دفاعی کشور تاکید کنیم.

رئیس مجلس با اشاره به تصویب طرح یک فوریتی برجام در مجلس اظهار داشت: یک بند از این قانون به تقویت بنیه دفاعی اختصاص دارد که شامل بخش‌های زمینی، دریایی، هوایی، موشکی و پدافند هسته‌ای می‌شود.

لاریجانی با بیان اینکه ملت ایران راه خود را یافته است، ادامه داد: در قضیه هسته‌ای نیز مذاکرات طولانی‌ انجام شد و موضوع آن روشن است؛ باید دانش هسته‌ای در ایران که یک دانش بومی است وجود داشته باشد، تقویت شود و گسترش یابد.

وی با تاکید بر اینکه کشورهای غربی و آمریکا تعهد دادند که تحریم‌ها را بردارند، گفت: اینجا یک میدان آزمون برای غرب است، اگر درست عمل نکنند قطعا مطابق همین مصوبه مجلس شرایط به وضعیتی که ایران در گذشته داشته برخواهد گشت و همان راه را ادامه می‌دهد، اما اگر به وعده‌هایشان عمل کنند می‌تواند راه جدیدی وجود داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورت عمل به توافق از سوی غربی‌ها شرایط برای آن‌ها بهتر خواهد بود؛ از این جهت که می‌توانند با ملت بزرگی تعامل منطقی داشته باشند و هم برای ایجاد امنیت در منطقه بهتر خواهد بود.

لاریجانی یادآور شد: لذا با دقت رفتار غربی‌ها مورد رصد قرار خواهد گرفت و البته شیوه‌هایی برای نظارت بر اجرای این امر نیز وجود دارد.

بر اساس این گزارش، لاریجانی عصر امروز در بدو ورود به شهرستان گرمسار مورد استقبال استاندار، فرماندار و نماینده ولی فقیه در استان سمنان قرار گرفت.