بروجردی در دیدار با سفیر سوریه:

سیاست های آمریکا موجب تقویت داعش شد

سیاسی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سیاست‌های آمریکا و همپیمانان منطقه‌ منجر به تقویت گروه‌های تروریستی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی عدنان محمود سفیر سوریه در تهران ظهر امروز دوشنبه ۲۷ مهرماه با علاءالدین بروجری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت برقراری ثبات و آرامش در منطقه گفت: دولت و مجلس جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی در جهت برقراری صلح و ثبات و از بین بردن گروه‌های تروریستی در منطقه به ویژه در سوریه حمایت می‌کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توکل به خداوند و مقاومت دولت و مردم سوریه را عامل پیروزی‌های اخیر در این کشور دانست و افزود: گفت‌وگو و راه‌حل سیاسی و احترام به تصمیم مردم سوریه می‌تواند به خاتمه بحران در سوریه منجر گردد.

وی با بیان اینکه سیاست‌های آمریکا و همپیمانان منطقه‌ منجر به تقویت گروه‌های تروریستی شده است،‌ تصریح کرد: ائتلاف آمریکا و کشورهای غربی علیه داعش نه تنها تاثیری در تضعیف گروه‌های تروریستی در منطقه نداشته بلکه موجب تقویت آنان شده است.

بروجردی در پایان بر عزم جدی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از محور مقاومت و مبارزه با گروه‌های ترویستی در منطقه تاکید کرد و افزود: آنچه امروز در سرزمین‌های اشغالی می‌گذرد عکس‌العمل طبیعی مردم مظلوم فلسطین در برابر جنایات رژیم اشغالگر قدس است.

در ادامه این دیدار عدنان محمود سفیر سوریه در تهران با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران گام‌های موثری در برقراری ثبات و آرامش و مبارزه با گروه‌های تروریستی در منطقه برداشته است.

عدنان محمود با تشریح پیروزی‌های اخیر ارتش و نیروهای مردمی سوریه در مبارزه با گروه‌های تکفیری افزود: مقاومت و پایداری مردم سوریه و حمایت‌های روسیه در مناطق عملیاتی باعث پیشرفت‌های بزرگی در سوریه گشته است.

وی در پایان ائتلاف آمریکا و کشورهای غربی بر علیه تروریسم را یک ائتلاف دروغین خواند و تصریح کرد: افکار عمومی جهان به این نتیجه رسیده‌اند که این ائتلاف در راستای حمایت و تقویت گروه‌های ترویستی و تکفیری در منطقه و سوریه است.