وزارت دفاع روسیه اعلام کرد؛

هدف قرار دادن ۴۹ مرکز تکفیریها در سوریه طی ۲۴ ساعت گذشته

سیاسی

وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۹ مرکز وابسته به تکفیریها در نقاط مختلف سوریه هدف حملات جنگنده‌های روسی قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، وزارت دفاع روسیه امروز دوشنبه درباره آخرین تحولات مربوط به دخالت نظامی این کشور در سوریه بیانیه صادر کرد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۹ مرکز وابسته به تروریست های تکفیری در سوریه هدف حملات جنگنده های روسی قرار گرفتند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که استان های حلب، حماه، دمشق، لاذقیه و ادلب محورهای حملات جنگنده های روسی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه شب گذشته اعلام کرده بود۳۰ مرکز آموزش های نظامی وابسته به تکفیریها هدف سنگین ترین حملات جنگنده های روسی قرار گرفتند.

به گزارش مهر، روسیه از چهارشنبه مصادف ۳۰ سپتامبر  سال جاری، اعلام کرد که در راستای قوانین بین المللی و بنا به درخواست دولت مشروع سوریه حملات هوایی خود به تروریست های تکفیری داعش در این کشور را آغاز می کند.

گفتنی است، مقامات روسیه با استناد به قطعنامه تعریف تجاوز مصوب سال ۱۹۷۴ میلادی مجمع عمومی سازمان ملل، اعلام کرده بودند که حملات هوایی آن ها به تروریست ها در سوریه بنا به درخواست دولت قانونی این کشور بوده و لذا موضوع حمایت ها از سوریه در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش در این کشور بر اساس منشور ملل متحد و در چارچوب قوانین بین المللی محسوب می شود.