• ۱۴بازدید
با حکم وزیر کشور:

سامانی رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات شد

وزیر کشور در حکمی سید سلمان سامانی را به عنوان رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در حکم عبدالرضا رحمانی فضلی خطاب به سامانی آمده است: با عنایت به عزم و اراده و تأکیدات دولت تدبیر و امید در برگزاری هرچه باشکوه تر و قانونمدار انتخابات و به منظور اطمینان از حُسن اجرای کلیه مراحل آن، به استناد ماده ۲۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۷۶ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، به موجب این حکم جنابعالی را با حفظ سمت به عنوان رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب می نمایم.

رحمانی فضلی در این حکم؛ انتخاب و انتصاب اعضای هیأت مرکزی و هیأت های بازرسی در سراسر کشور، برنامه ریزی برای آموزش بازرسین و اتخاذ تمهیدات و اقدامات لازم برای کنترل جریان انتخابات را به عنوان مأموریت های رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات بر شمرده و از سامانی خواسته است؛ با استعانت از پروردگار متعال و بهره گیری از کلیه امکانات موجود، مستقیماً تحت نظر وزیر کشور نسبت به انجام شایسته و مطلوب آن اهتمام نماید.

وزیر کشور در بخش دیگری از این حکم انتصاب، از کلیه معاونین، استانداران، مدیران و رؤسای سازمان های وابسته به وزارت کشور و سایر دستگاه های اجرایی خواست؛ وفق ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۷۷ آیین نامه اجرائی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، کمال همکاری و اشتراک مساعی را با رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات بعمل آورند.

گفتنی است سید سلمان سامانی، ریاست مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور را در دولت یازدهم بر عهده دارد و عضو شورای معاونین وزارت کشور است.

کد N995515

وبگردی