با رییس هیات مرکزی بازرسی انتخابات مجلس دهم و مجلس خبرگان آشنا شوید

انتخابات مجلس دهم,عبدالرضا رحمانی فضلی,وزارت کشور

وزیر کشور در حکمی سید سلمان سامانی را به عنوان رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

به گزارش خبرآنلاین، در حکم رحمانی فضلی خطاب به سامانی آمده است:


با عنایت به عزم و اراده و تأکیدات دولت تدبیر و امید در برگزاری هرچه باشکوه تر و قانونمدار انتخابات و به منظور اطمینان از حُسن اجرای کلیه مراحل آن، به استناد ماده 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 76 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، به موجب این حکم جنابعالی را با حفظ سمت به عنوان رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب می نمایم.

وزیر کشور در این حکم؛ انتخاب و انتصاب اعضای هیأت مرکزی و هیأت های بازرسی در سراسر کشور، برنامه ریزی برای آموزش بازرسین و اتخاذ تمهیدات و اقدامات لازم برای کنترل جریان انتخابات را به عنوان مأموریت های رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات بر شمرده و از سامانی خواسته است؛ با بهره گیری از کلیه امکانات موجود، مستقیماً تحت نظر وزیر کشور نسبت به انجام شایسته و مطلوب آن اهتمام نماید.
وزیر کشور در فراز دیگری از این حکم ، از کلیه معاونین، استانداران، مدیران و رؤسای سازمان های وابسته به وزارت کشور و سایر دستگاه های اجرایی خواست؛ وفق ماده 11 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 77 آیین نامه اجرائی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، کمال همکاری و اشتراک مساعی را با رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات بعمل آورند.


گفتنی است سید سلمان سامانی، در حال حاضر رییس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور و عضو شورای معاونین وزارت کشور است.او متولد 1359و دارای مدرک دندانپزشکی بوده و در مقطعی عضو شورای شهر فاروج بود. او پس از آن هم به عنوان مسئول دفتر رحمانی فضلی در دیوان محاسبات مشغول به کار شد.

29214

کد N995497