معاون فرهنگی ستاد اقامه نماز خبر داد:

اجرای طرح «سفیران صلح» با هدف احیای نماز صبح در کشور

نماز,ستاد اقامه نماز

معاون ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اجرای طرح «سفیران صلح» در ستاد اقامه نماز با هدف احیای نماز صبح در مساجد، گفت: برای اجرای این طرح شش تیم عملیاتی تعریف شده است.

معاون ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اجرای طرح «سفیران صلح» در ستاد اقامه نماز با هدف احیای نماز صبح در مساجد، گفت: برای اجرای این طرح شش تیم عملیاتی تعریف شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، منصور سرگزی در دیدار با دبیران ستادهای اقامه نماز شهرستان‌های استان، در رابطه با اجزای طرح «قیام» در شهرها و روستاهای کشور، اظهار کرد: این طرح یکی از طرح‌های خوب ستاد اقامه نماز است.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح اعزام روحانی به مکان‌هایی است که از وجود روحانی محروم بوده‌اند.

وی با اشاره به این‌که «این طرح تاکنون در 2000 روستا برگزار شده است»، اظهار کرد: در اجرای این طرح موانعی وجود دارد که با حضور روحانیون شرکت کننده به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

معاون فرهنگی ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به دغدغه ستاد اقامه نماز در رابطه هیئت امنا مساجد، خاطرنشان کرد: موضوع اجلاس نماز به‌صورت چهار سال متوالی مسجد بود که در این خلال نیز به بحث هیئت‌امنا مساجد رسیدگی شد و تصمیم‌هایی نیز در این رابطه گرفته شد.

وی افزود: اخیراً آئین‌نامه اجرایی هیئت‌امنا تعریف شده که در تهران اجرایی شده است و به‌زودی در کشور اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح قیام، اظهار کرد: مراکز هدف ما در اجرای این طرح روستاها و نقاط شهری هستند که تاکنون روحانی به آن مکان‌ها اعزام نشده است.

معاون فرهنگی ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به این‌که هدف ما این است که در روستاها و با محوریت مسجد در حوزه نماز تبلیغ کنیم، تصریح کرد: هدف ما این است که روستائیان را با معارف نماز آشنا کنیم.

وی با اشاره به اجرای طرح «سفیران صلح» در ستاد اقامه نماز با هدف احیای نماز صبح در مساجد، تصریح کرد: برای اجرای این طرح 6 تیم عملیاتی تعریف شده است.

وی با اشاره به این‌که « 70 هزار مسجد در کشور وجود دارد»، اظهار کرد: 150 هزار طلبه در کشور بوده که تعداد چهار هزار تا از آن‌ها برای لرستان است اما با این وجود بیشتر مناطق روستایی در این استان روحانی ندارند.

انتهای پیام

کد N995492