رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان و دهمین دوره مجلس تعیین شد

ستاد انتخابات كشور,انتخابات مجلس

وزیر کشور در حکمی دکتر سید سلمان سامانی را به عنوان رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حکم رحمانی فضلی خطاب به سامانی آمده است:

با عنایت به عزم و اراده و تأکیدات دولت تدبیر و امید در برگزاری هرچه باشکوه تر و قانونمدار انتخابات و به منظور اطمینان از حُسن اجرای کلیه مراحل آن، به استناد ماده 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 76 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، به موجب این حکم جنابعالی را با حفظ سمت به عنوان رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب می نمایم.

رحمانی فضلی در این حکم؛ انتخاب و انتصاب اعضای هیأت مرکزی و هیأت های بازرسی در سراسر کشور، برنامه ریزی برای آموزش بازرسین و اتخاذ تمهیدات و اقدامات لازم برای کنترل جریان انتخابات را به عنوان مأموریت های رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات بر شمرده و از دکتر سامانی خواسته است؛ با استعانت از پروردگار متعال و بهره گیری از کلیه امکانات موجود، مستقیماً تحت نظر وزیر کشور نسبت به انجام شایسته و مطلوب آن اهتمام نماید.

وزیر کشور در فراز دیگری از این حکم انتصاب، از کلیه معاونین، استانداران، مدیران و رؤسای سازمان های وابسته به وزارت کشور و سایر دستگاه های اجرایی خواست؛ وفق ماده 11 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 77 آیین نامه اجرائی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، کمال همکاری و اشتراک مساعی را با رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات بعمل آورند.

گفتنی است دکتر سید سلمان سامانی، ریاست مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور را در دولت یازدهم بر عهده دارد و عضو شورای معاونین وزارت کشور است.

انتهای پیام

کد N995462