ظریف: دیپلماسی اقتصادی از اولویت های وزارت خارجه است

وزیر امور خارجه از بررسی نحوه بهره گیری اقتصادی از شرایط پسابرجام در همایش سفرا در سال جاری خبر داد و گفت: موفقیت سفرا در کمک به توسعه کشور و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی از ملاکهای ارزیابی سفرا به شمار می رود.

به گزارش خبر آنلاین به نقل از خانه ملت، محمد جواد ظریف درباره برنامه های وزارت امور خارجه در زمینه دیپلماسی اقتصادی افزود: توجه به موضوع دیپلماسی اقتصادی از اولویت های وزارت خارجه است.

وزیر امور خارجه ادامه داد: به تمامی سفرای خود اعلام کرده ایم،از ملاک ها برای ارزیابی عملکرد سفرا، میزان خدمت و موفقیت آنان درکمک به توسعه کشور و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی است.

ظریف درباره هماهنگی های وزارتخانه متبوعش با وزارت اقتصاد نیز اظهار داشت: وزارت خارجه با تمامی وزارتخانه ها بصورت هماهنگ عمل خواهد کرد به دلیل اینکه وظیفه ما، انجام هماهنگی های خارجی وزارتخانه های کشور است.

دستیابی به توسعه اقتصادی یکی از مهمترین انتظارات عمومی در جامعه پس از توافق هسته ای و لغو تحریمها به شمار می رود.
در این بین یکی از مهمترین مجاری توسعه اقتصادی از طریق همکاری اقتصادی با سایر کشورها است که این مهم از طریق نمایندگی هایی ایران در سایر کشورها محقق می شود.

ارزیابی از شرایط کشورها، نیازمندی ها و قابلیت های آن و همچنین معرفی ظرفیت های ایران و حمایت از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ایرانی از مهمترین وظایف سنتی نمایندگی های هر کشوری محسوب می شود.

52310

کد N995343