معاون وزیر خارجه: توانمندی‌های میدانی در عرصه‌های مختلف، قدرت دیپلماسی را تعیین می‌نماید

قشقاوی در اجتماع هزاران نفری عزاداران قم گفت: توانمندی‌های میدانی در عرصه‌های مختلف، قدرت دیپلماسی را تعیین می‌نماید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن قشقاوی معاون وزیر خارجه شب گذشته در اجتماع هزاران نفری عزاداران حسینی در قم در محل ورزشگاه شهید حیدریان به تبیین ابعاد مختلف قیام سیدالشهداء (ع) و یاران عاشورائی آن حضرت پرداخت.

وی گفت: عدم سلطه‌گری و سلطه‌پذیری مهمترین رکن نهضت حسینی است که این مهم در اوج اخلاق‌مداری و خلوص نیت با هدف جلب رضایت خداوند متعال صورت پذیرفت.

قشقاوی در بخش دیگری از سخنانش به تبیین اعیاد مختلف فاجعه منا پرداخت و در خصوص حفظ و تحکیم قدرت ملی در شرایط فعلی کشور گفت: توانمندی‌های ملی در عرصه‌های میدانی سیاسی، اقتصادی،‌ فرهنگی و دفاعی اصلی‌ترین عامل تقویت قدرت کشور می‌باشد که از طریق اجماع ملی بین همه گروه‌ها و جریانات سیاسی محقق خواهد شد.

قشقاوی افزود: در لحظه لحظه حادثه عاشورا مراعات مکارم اخلاق را که هدف اصلی بعثت نبوی (ص) بوده است در گفتار و رفتار حسین (ع) و یارانش و عکس آن را در جبهه مقابل آن حضرت می‌بینیم. ما نیز به عنوان پیروان سوگواران حضرت موظفیم در عرصه‌های مختلف اخلاق مداری را سرلوحه آرمان خود قرار دهیم.

شایان ذکر است در این اجتماع پرشور حجت‌الاسلام سعید امام جمعه و همچنین فرماندار و تعدادی از مسئولین و جمع کثیری از علماء و جوانان انقلابی قم حضور داشته و همگام با مردم به عزاداری پرداختند.

انتهای پیام

کد N995199