نماینده پیشین مجلس:

برخورد مجلس با دو دولت دهم و یازدهم یکسان بوده است

مجلس شوراي اسلامي,انتخابات,انتخابات مجلس دهم

نماینده مردم سبزوار در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس نهم در مقایسه با دوره‌های قبلی کم حاشیه‌تر بوده است.

احمد بزرگیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه خراسان- با ارزیابی مثبت از ورود مجلس در بحث مذاکرات گفت: برخورد مجلس با دو دولت دهم و یازدهم یکسان بوده است.

وی ادامه داد: مجلس در دو دولت دهم و یازدهم در حدی که می توانسته وظیفه خودش را انجام داده، اگرچه مورد رضایت نیست و انتظاری که از مجلس می‌رود بیشتر از این ها است.

بزرگیان افزود: مجلس در دو بخش کمک به دولت و نظارت خیلی موفق نبوده و نمره مجلس در این دو بخش زیر 15 است.

ی عملکرد مجلس در ممانعت از ورود اصحاب شاخص فتنه به پیکره رسمی دولت و حفظ چارچوب انقلاب را بسیار مثبت دانست و خاطرنشان کرد: مجلس نهم در به روی کار آمدن عناصر فتنه در دولت یازدهم مقاومت خوبی را از خود نشان داد اما در برخی موارد خطاهایی انجام داد که بعدا اصلاح کرد.

نماینده مردم سبزوار در دوره هفتم مجلس در پاسخ به این سوال که آیا مجلس نهم را مجلس افراطی می‌دانید، گفت: اگر از کسانی که می گویند افراطی گری بد است در مورد مصدایق آن پرسیده شود به هر کسی که انسان انقلابی و جنگ است برچسب افراطی می‌زنند، هر آدمی که تحصیل کرده، خارج رفته و واداده نسبت شعارهای انقلاب است هم یک آدم روشن فکر یا به تعبیر آقایان متعادل گفته می شود.

بزرگیان تاکید کرد: میان روی و دوری از افراط به معنای واقعی کلمه این است که ما شعارها و چارچوب‌های انقلاب را بپذیریم و در عین حال آرمان‌ها را ببینیم و واقعیت‌ها را رها نکنیم.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سوالاتی که در مجلس نهم مطرح می شد وقتی به صحن علنی می‌رسید نشان می داد که سوالات ملی نیست بلکه منطقه ای است و با یکسری مراودات پشت پرده و یکسری مذاکرات روی صحنه طراحی شده، از طرف دیگر هم سوال با یک نمایش مضحک و گاهی هم ظاهر پسند مطرح می‌شد و این کار سبک کردن مجلس بود.

وی با بیان اینکه مجلس نهم دارای قدرت لازم در بخش تخصص نیست، اضافه کرد: ما متاسفانه ارزیابی فردی در مورد مجلس نداریم و گاهی در طول سه چهار سال یک یه نقد ملی یا یک موضع گیری جهانی از نمایندگان نمی‌بینیم و آنان بیشتر نماینده بخش‌اند تا نماینده مجلس.

نماینده مردم سبزوار در دوره هفتم مجلس با اشاره به اینکه در مجلس نهم عدم انسجام جبهه‌های اصلی مثل جبهه اصلاح طلب و جبهه اصول گرا را شاهد هستیم، گفت: گروه‌ها و جبهه‌ها در مجلس نهم زیاد موفق و تاثیرگذار ظاهر نشدند.

وی با اشاره به رفتار برخی نمایندگان در مجلس نهم گفت: گاهی بعضی از نمایندگان، آن چارچوب نمایندگی را از یاد می برند چه در نقدی که انجام می دهند و چه در موضع گیری‌های خودشان.

بزرگیان در خصوص ضرورت تغییر ترکیب بعدی مجلس نیز اظهار کرد: نمی‌توان ترکیب بعدی مجلس را به درستی پیش بینی کرد چون در برخی دوره‌ها تا 60 درصد نماینده‌ها تغییر می‌کنند.

وی ادامه داد: احزاب بیرونی در انتخابات می‌توانند نقش هدایت، تبیین، روشن‌گری و ارائه برنامه را داشته باشند، هر چه احزاب پایدارتر و ریشه دارتر باشند حتما مردم به آن‌ها اعتماد بیشتری می‌کنند اما در شهرهای بزرگ بیشتر لیست‌ها رای می آورند.

نماینده مردم سبزوار در دوره هفتم مجلس در پایان اظهار امیدواری کرد که مجلس دهم یک مجلس با روحیه عالمانه‌، نقادانه‌تر و به دور از چالش‌هایی که مانعی برای پیشرفت کشور است، شود.

انتهای پیام

کد N995097