۰

سامانه راداری فتح 14 وارد مدار عملیاتی شد

  • ۱۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

سامانه راداری فتح 14 رونمایی و در مدار عملیاتی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرتیپ مسعود مقدس سخنگوی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) در رزمایش محرم، اظهار کرد: این سامانه راداری توسط متخصصان پدافند هوایی و صنایع الکترونیک ایران طراحی شده و اکنون در منطقه رزمایش محرم مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه این رادار برای خلاءهای پوششی راداری مورد استفاده قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: برد این رادار حدود 600 کیلومتر بوده و رادار ارتفاع بالا محسوب می‌شود.

سرتیپ مقدس در ادامه افزود: این سامانه راداری برای کشف اهداف ریزپرنده و اهدافی که سطح مقطع بسیار کم دارند مورد استفاده قرار می گیرد.این سامانه در برابر جنگ الکترونیکی مقاوم است و بهترین سامانه برای سامانه‌های موشکی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه راداری اولین سامانه‌ای است که در منطقه خاورمیانه عملیاتی می‌شود و مشابه آن در منطقه وجود ندارد.

سخنگوی قرارگاه پدافند هوایی خاتم النبیاء (ص) در پایان اظهار کرد: این سامانه توانایی شناسایی اهداف استراتژیک دشمن در تمام زوایا در برد خود را دارا بوده و این قابلیت را دارد که به سرعت به شبکه فرماندهی متصل شود. تحرک بالا، تاکتیکی بودن و نیمه‌هادی بودن نیز از سایر قابلیت‌های سامانه راداری فتح 14 است.

انتهای پیام

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.