سامانه راداری فتح 14 وارد مدار عملیاتی شد

سامانه راداری فتح 14 رونمایی و در مدار عملیاتی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرتیپ مسعود مقدس سخنگوی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) در رزمایش محرم، اظهار کرد: این سامانه راداری توسط متخصصان پدافند هوایی و صنایع الکترونیک ایران طراحی شده و اکنون در منطقه رزمایش محرم مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه این رادار برای خلاءهای پوششی راداری مورد استفاده قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: برد این رادار حدود 600 کیلومتر بوده و رادار ارتفاع بالا محسوب می‌شود.

سرتیپ مقدس در ادامه افزود: این سامانه راداری برای کشف اهداف ریزپرنده و اهدافی که سطح مقطع بسیار کم دارند مورد استفاده قرار می گیرد.این سامانه در برابر جنگ الکترونیکی مقاوم است و بهترین سامانه برای سامانه‌های موشکی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه راداری اولین سامانه‌ای است که در منطقه خاورمیانه عملیاتی می‌شود و مشابه آن در منطقه وجود ندارد.

سخنگوی قرارگاه پدافند هوایی خاتم النبیاء (ص) در پایان اظهار کرد: این سامانه توانایی شناسایی اهداف استراتژیک دشمن در تمام زوایا در برد خود را دارا بوده و این قابلیت را دارد که به سرعت به شبکه فرماندهی متصل شود. تحرک بالا، تاکتیکی بودن و نیمه‌هادی بودن نیز از سایر قابلیت‌های سامانه راداری فتح 14 است.

انتهای پیام

انتهای پیام

کد N994997