دمشق: دستاوردهای روسیه در سوریه طی 15 روز بیشتر از یکسال عملیات آمریکا است

سوريه,روسيه

رئیس پارلمان سوریه اعلام کرد دستاوردهایی که طی عملیات مشترک 15 روز اخیر سوریه و روسیه علیه داعش به دست آمده بسیار بیشتر از دستاوردهای یک سال عملیات ائتلاف آمریکایی ضد داعش در سوریه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، محمد جهاد اللحام، رئیس پارلمان سوریه در دیدار با والنتینا ماتوینکو، رئیس مجلس علیای پارلمان روسیه گفت: دستاوردهایی که روسیه و سوریه طی عملیات مشترک خود در 15 روز اخیر به دست آورده‌اند بسیار بیشتر از دستاوردهایی است که آمریکا و کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش به آن رسیده‌اند.

وی تاکید کرد: موضع روسیه نشان می‌دهد که مبارزه با تروریسم "ممکن" است و این موضع عکس موضع آمریکاست که می‌گوید خواهان مبارزه با تروریسم است اما مقابله با تروریسم "سخت" است.

اللحام تاکید کرد که موضع اصولی روسیه، دروغین بودن موضع "خبیثانه" آمریکا را که با آن در عرصه بین المللی بازار گرمی می‌کند فاش کرد. موضع روسیه قانون بین المللی را که آمریکا با مواضع خود در حال خاک کردن آن بود به جایگاه خود بازگرداند.

وی افزود: ما برای تقویت روابط دوستی میان روسیه و سوریه که به نفع جامعه جهانی است و با قوانین بین المللی هماهنگ است تلاش می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N994937