وقوع درگیریهای شدید میان صهیونیستها و فلسطینیان در مرکز غزه

سیاسی

منابع عربی از وقوع درگیریهای شدید میان نظامیان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان ساکن اردوگاه «البریج» واقع در مرکز نوار غزه خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری وفا، فلسطینیان ساکن اردوگاه «البریج» واقع در مرکز نوار غزه امروز یکشنبه تظاهرات ضد صهیونیستی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، این تظاهرات با هدف ابراز همبستگی با فلسطینیان ساکن کرانه باختری و قدس اشغالی برگزار شد.

شاهدان عینی اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی به وسیله گلوله های پلاستیکی و گازهای اشک آور شرکت کنندگان در این تظاهرات را هدف قرار دادند.

وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد در نتیجه حمله صهیونیستها به تظاهرات کنندگان فلسطینی، ده ها نفر به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

از سوی دیگر، درگیری ها میان فلسطینیان و نظامیان رژیم صهیونیستی در نقاط مختلف قدس اشغالی و کرانه باختری همچنان ادامه دارد.

گفتنی است، موج انتفاضه فلسطینی ها از کرانه باختری و در اعتراض به هتک حرمت روزانه صهیونیست ها به مسجدالاقصی در بیت المقدس آغاز شد و پس از چند روز دامنه آن به نوارغزه و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ کشیده شده است.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت فلسطین، درگیری شهروندان فلسطینی با نظامیان صهیونیست از آغاز ماه جاری میلادی (اکتبر) تاکنون به ۲۷ شهید و هزار و ۴۰۰ زخمی افزایش یافته است.